«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2016 թվականի հուլիսի 7-ին Արաբկիր եւ Քանաքեռ –Զեյթունի դատարան է մտել արտառոց մի քրեական գործ։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ մի քաղաքացի՝ Թերեզա Սարգսյան անունով, հանդիպել է հոկտեմբերի 27-ին գործով ցմահ ազատազրկում կրող Էդուարդ Գրիգորյանի մոր հետ, նրան առաջարկել օգնել՝ որդուն ազատ արձակելու հարցում։ Եվ որպեսզի ամեն ինչ համոզիչ լինի, Թերեզան ասել է, թե կարող է օգնել, որ Էդուարդ Գրիգորյանի նկատմամբ համաներում կիրառվի, կամ նրան ներում շնորհեն։
Ահա, այսպես հոկտեմբերի 27-ին ահաբեկչության մասնակիցներից Է. Գրիգորյանի մայրը Թերեզա Օհանյանին 4 մլն 903 հազար դրամ (12 հազար ԱՄՆ դոլար) գումար է տվել, որը վերցրել է փողն ու անհետացել։ Հիշեցնենք, որ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին ահաբեկիչները ԱԺ դահլիճում գնդակահարեցին 8 մարդու, այդ թվում եւ ՀՀ ԱԺ նախագահ Կարեն Դեմիրճյանին եւ վարչապետին՝ սպարապետ Վազգեն Սարգսյանին»:

В производство суда ереванских районов Арабкир и Канакер-Зейтун 7 июля 2016 г поступило неординарное уголовное дело. Об этом пишет газета «Жоховурд».
По информации издания, некая гражданка по имени Тереза встретилась с матерью приговоренного к пожизненному лишению свободу по делу о теракте в армянском парламенте Эдуарда Григоряна. Женщина предложила матери Эдуарда Григоряна помощь в вопросе освобождения сына. Дабы все выглядело правдоподобно, Тереза заявила, что может помочь в применении к Эдуарду Григоряну амнистии.
В итоге мать Э.Григоряна передала Терезе 4 млн 903 драма ($12 тысяч). Женщина деньги взяла и исчезла в неизвестном направлении, пишет «Жоховурд».