«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» եւ ՀՀԿ-Վանեցյան «Պատիվ ունեմ» դաշինքների միջեւ մրցակցությունը գնալով աճում է։ Թեեւ շաբաթներ առաջ գրվեց, որ արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանը ներգրավված է Քոչարյանի նախընտրական շտաբում՝ իրավական հարցերի պատասխանատուն կլինի, սակայն երեկ հայտնի դարձավ, որ նա է գլխավորելու «Պատիվ ունեմ»-ի նախընտրական շտաբը։
Սերժ Սարգսյանին հաջողվել է նրան հետ բերել, ի դեպ՝ շտաբի աշխատանքները վերահսկում է անձամբ երրորդ նախագահը։ «Հայրենիքի» կողմից շտաբում ներգրավված կլինի Վերահսկիչ պալատի նախկին նախագահ Իշխան Զաքարյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը կհամակարգի մարզային պատասխանատուների աշխատանքը։
Տեղեկություններ ունենք, որ Վանեցյանի դաշինքը ընտրությունները կազմակերպում է նախկին սովետական շրջանների սկզբունքով՝ յուրաքանչյուրում շտաբ կբացվի եւ պատասխանատու կնշանակվի։ Այժմ 2 թիմում հաշվառում են ունեցած ռեսուրսները եւ աշխատանքային թիմերի ու վստահված անձերի ցուցակներն են կազմում։
Խնդիրն այն է, որ հանրապետականներից շատերը, կարծելով, թե ՀՀԿ-ն չի մասնակցելու ընտրություններին, շտապել են միանալ Ռ․ Քոչարյանի թիմին, որպեսզի Նիկոլի վերարտադրվելու դեմն առնեն, հիմա մի մասը հետ է վերադառնում մայր-կուսակցություն»:

YEREVAN. – Hraparak daily of Armenia writes: The competition is growing between the "Armenia" bloc, led by [second President] Robert Kocharyan, and the RPA [former ruling Republican Party of Armenia]-[Homeland Party leader Artur] Vanetsyan’s "I Have Honor" bloc [for the snap parliamentary elections on June 20].
Although it was written weeks ago that former minister of justice [and RPA member] Davit Harutyunyan is engaged in Kocharyan's election headquarters—he will be responsible for legal issues—, yesterday it became known that it will be he who will head the "I Have Honor" election headquarters.
[Third President and RPA leader] Serzh Sargsyan has managed to bring him [Harutyunyan] back. By the way, the work of the headquarters is personally supervised by the third president.
Now the resources that the 2 teams have are being registered, and the lists of work teams and proxies are being made.
The problem is that many Republicans, thinking that the RPA will not run in the elections, have rushed to join Kocharyan's team in order to prevent [acting PM] Nikol [Pashinyan] from being reproduced; [but] now some are returning to the mother party.