«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ երեկ հանրահավաքից հետո վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը բավական զայրացած է եղել իր թիմակիցների վրա հրապարակում տապալված հանրահավաքի համար։ Բանն այն է, որ անգամ ամբողջ վարչական ռեսուրսի պայմաններում հրապարակում հավաքվածների թիվը շատ քիչ էր, ինչն էլ զարացրել է Փաշինյանին։
Եվ հենց այս հանգամանքն է նաեւ պատճառ դարձել, որ 20։00-ի փոխարեն հանրահավաքը մեկնարկեց 20։30-ին, որպեսզի կարողանային մարդկանց ավտոբուսներով բերել հանրահավաքների, սակայն դա էլ չի օգնել։ Ամենից շատ Փաշինյանը զայրացել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Թորոսյանի վրա, ում վստահված է եղել մարդկանց հավաքագրումը, սակայն նա տապալել է իր աշխատանքը։ Մինչ հանրահավաքի մեկնարկը ՔՊ-ականներն այս ու այն կողմ էին վազում, փորձում մի կերպ իրավիճակը հարթել։
Իսկ հավաքագրումները ակնհայտ էր. մարզպետներին, պաշտոնյաներին հրահանգված է եղել կոնկրետ թիվ ապահովել, եւ բոլոր պատասխանատուներից ցուցակներ են ունեցել, տեղում էլ ներկա-բացակա արել։ Սակայն անգամ սպառնալիքների, աշխատանքը կորցնելու վտանգի առջեւ կանգնելով՝ շատերն այդպես էլ չեն եկել հրապարակ, իսկ եկողներից շատերն էլ, ամեն դեպքում, Փաշինյանին չեն ընտրելու։
Արդեն այսօր այդ նույն վայրում տեղի կունենա երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքը. տեսնենք՝ ինչ ներկայություն կունենա ընդդիմությունը»:

По информации газеты «Жоховурд», после вчерашнего митинга исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян сильно разозлился на своих товарищей по команде за проваленный на площади Республики митинг. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Дело в том, что даже в условиях всего административного ресурса на площади собралось очень мало людей, что разозлило Пашиняна. И это обстоятельство также стало причиной того, что митинг вместо 20:00 начался в 20:30, дабы людей можно было привезти на митинг автобусами, однако и это не помогло.
Больше всего Пашинян был зол на руководителя аппарата премьер-министра Арсена Торосяна, которому доверили процесс сбора людей, однако он не справился со своей работой. Перед началом митинга члены партии «Гражданский договор» бегали в разные стороны, пытаясь хоть как-то исправить ситуацию.
А сбор людей был очевиден. Губернаторам и должностным лицам было поручено обеспечить конкретное количество людей, и у них были списки от всех ответственных лиц, а на местах отмечали присутствующих и отсутствующих. Однако, даже столкнувшись с угрозами и опасностью потерять работу, многие так и не вышли на площадь, а часть пришедших, в любом случае, не будет голосовать за Пашиняна.
Сегодня там же состоится митинг блока «Армения» во главе со вторым президентом Армении Робертом Кочаряном. Посмотрим, какое присутствие будет у оппозиции», - отмечает издание.