«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.«Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ ՀՀ իշխանության վերնախավի կողմից հրահանգ կա խորհրդարանում կոնկրետ 4 անձի նկատմամբ անհանդուրժող լինել. նրանք են ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, նույն խմբակցությունից ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանն ու պատգամավոր Վահե Հակոբյանը, «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից Աննա Մկրտչյանը:
ՔՊ-ականները Վահե Հակոբյանին մեղադրում են Սյունիքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ բողոքի ակցիաներ կազմակերպելու համար, Իշխան Սաղաթելյանին՝ Երեւանում իշխանության դեմ բողոքներ կազմակերպելու համար: Հատկապես երբ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել էր, թե խորհրդարան են գալու իշխանությանը օր ու արեւ չտալու համար, չեն մոռանում: Սեյրան Օհանյանին «չեն ներում», որ 44-օրյա պատերազմից հետո իշխանությանը «թողեց» ու գնաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կողքը, իսկ Աննա Մկրտչյանի աններելի քայլը Նիկոլ Փաշինյանին «կապիտուլյանտ» ասելն է:
Հիմա իշխանությունը նպատակ ունի խորհրդարանում օր ու արեւ չտալ այս անձանց, թիրախավորել նրանց, ու երեկվա ծեծկռտուքին հիմնականում նրանց վրա էին ՔՊ-ականները հարձակվում (Աննա Մկրտչյանին՝ ոչ): Այս ամենը իշխանական խմբակցությունը խորհրդարանում շարունակելու է դեռ երկար:

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of the Republic of Armenia (RA) writes: The well-informed sources of Zhoghovurd daily report that there is an instruction from the RA ruling elite to be intolerant of 4 specific people in the parliament. They are the head of the NA [(National Assembly)] [opposition] "Armenia" Faction [and former defense minister] Seyran Ohanyan, NA Deputy Speaker Ishkhan Saghatelyan and MP Vahe Hakobyan from the same faction, Anna Mkrtchyan from the [opposition] "With Honor" Faction.
The [ruling] CC [(“Civil Contract” Faction] members accuse Vahe Hakobyan of organizing protest actions against RA Prime Minister Nikol Pashinyan in Syunik [Province], Ishkhan Saghatelyan—of organizing protests in Yerevan against the authorities. They do not forget, especially when Ishkhan Saghatelyan had announced that they will come to the parliament to “torment” the authorities. They “do not forgive” Seyran Ohanyan that he "left" the authorities after the 44-day [Artsakh (Nagorno-Karabakh)] war [last fall] and went next to RA second president Robert Kocharyan, and Anna Mkrtchyan's unforgivable move is to call Nikol Pashinyan a "capitulator."
Now the authorities intend to “torment” these people in the parliament, to target them, and they ([but] not Anna Mkrtchyan [since she is a woman]) were mainly attacked by the CC members during yesterday's brawl [in the NA].