«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովների հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսին։ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից երեկ հայտնել են, որ կկայանա Մոսկվայում: Հանդիպման հստակ օրվա վերաբերյալ դեռ վերջնական պայմանավորվածություն չկա: 2022 թ․ մայիսի 24-ին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջպետական սահմանին տեղի է ունեցել ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի եւ Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաեւի առաջին հանդիպումը` Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների համատեղ աշխատանքի ձեւաչափով։
Տեղեկություններ կան, որ ՀՀ իշխանությունները ցանկանում են հնարավորինս արագացնել գործընթացը եւ պայմանագիրը ստորագրել օգոստոսի վերջերին, երբ քաղաքական կյանքը լիակատար հանգստի մեջ կլինի, եւ Փաշինյանն առանց դժվարությունների եւ դիմադրության այն կսղղացնի»:

YEREVAN. – Hraparak daily of the Republic of Armenia (RA) writes: The meeting of the commissions on border delimitation and border security issues between Armenia and Azerbaijan will take place in August. RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan's office informed yesterday that it will take place in Moscow. There is still no final agreement on the exact date of the meeting.
The first meeting of RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and Azerbaijani Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev, in the format of the joint work of the commissions on border delimitation and border security issues between Armenia and Azerbaijan, took place on May 24, 2022, at the interstate border of Armenia and Azerbaijan.
There are reports that the RA authorities want to speed up the process as much as possible and sign the [respective] agreement at the end of August when political life will be in full rest and [Armenian PM] Pashinyan will have it passed without difficulties and resistance.