Ստամբուլի Բահչելիեւլեր թաղամասում գտնվող Լյութերական եկեղեցու սպասավոր Սեմիր Սերքեքը ենթարկվել է 4 երիտասարդների հարձակմանը։
Թուրքական Milliyet-ի փոխանցմամբ՝  4 երիտասարդ մտել են Ստամբուլի  Բահչելիեւլերի Լյութերական եկեղեցի, ծաղրանքի ենթարկել Սեմիր Սերքեքին՝ հարցնելով, թե մահմեդականների թաղամասում ի՞նչ գործ ունի քրիստոնյա եկեղեցի։ Երբ հոգեւոր հովիվը հարցրել է, թե ո՞վ է նրանց ուղարկել, երիտասարդները հարվածել եւ գետին են գցել նրան, որից հետո արագ հեռացել են եկեղեցուց։
Սեմիր Սերքեքը դիմել է ոստիկանություն։ Երիտասարդներին գտնելու համար ոստիկանությունն ուսումնասիրում է եկեղեցու հարեւանությամբ գտնվող տեսախցիկների տեսագրությունները։

ISTANBUL. – Semir Serkek, the pastor of a Lutheran Church in Istanbul, was attacked by four youth.
The said young men entered the church, which is located in Istanbul’s Bahcelievler District, and taunted Serkek by asking him why is there a Christian church in a Muslim district. Milliyet daily of Turkey informs. And when the church pastor asked them who had sent them, these youth hit Serkek, threw him to the ground, and quickly left the church.
Semir Serkek applied to the police.
And the law enforcement is studying the recordings of the video cameras, which are installed in the vicinity of the church, to catch the young assailants.