Ստամբուլի Բահչելիեւլեր թաղամասում գտնվող Լյութերական եկեղեցու սպասավոր Սեմիր Սերքեքը ենթարկվել է 4 երիտասարդների հարձակմանը։
Թուրքական Milliyet-ի փոխանցմամբ՝  4 երիտասարդ մտել են Ստամբուլի  Բահչելիեւլերի Լյութերական եկեղեցի, ծաղրանքի ենթարկել Սեմիր Սերքեքին՝ հարցնելով, թե մահմեդականների թաղամասում ի՞նչ գործ ունի քրիստոնյա եկեղեցի։ Երբ հոգեւոր հովիվը հարցրել է, թե ո՞վ է նրանց ուղարկել, երիտասարդները հարվածել եւ գետին են գցել նրան, որից հետո արագ հեռացել են եկեղեցուց։
Սեմիր Սերքեքը դիմել է ոստիկանություն։ Երիտասարդներին գտնելու համար ոստիկանությունն ուսումնասիրում է եկեղեցու հարեւանությամբ գտնվող տեսախցիկների տեսագրությունները։

Служитель Лютеранской церкви в квартале Бахчелиевлер Стамбула Семир Серкер подвергся нападению со стороны четырех молодых людей.
Как сообщает турецкая Milliyet, 4 человека зашли в церковь и стали издеваться над Семиром, требуя у него ответа на вопрос, что делает христианская церковь в мусульманском квартале. Когда пастырь поинтересовался у молодых людей, кто их подослал, молодые люди ударом повалили служителя на пол и быстро удалились из церкви.
Семир Серкер обратился в полицию. Для поимки молодых людей полиция исследует записи камер наружного наблюдения.