Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդիական համայնքին՝ Նոր տարվա՝ «Մալաքե Թաուսի» կապակցությամբ։
Նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի եզդիական համայնքին Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Ժողովրդական այս պայծառ տոնը գեղեցիկ առիթ է կիսելու միմյանց ուրախությունը, անկեղծ բարեմաղթանքի խոսքեր հղելու մեր ընկերներին ու բարեկամներին, Հայաստանի եզդիական համայնքի բոլոր ներկայացուցիչներին:
Համոզված եմ, որ հայերի եւ եզդիների միջեւ առկա ջերմ հարաբերություններն այս նոր տարում ավելի են ամրանալու եւ խորանալու, մանավանդ որ նրանք բռնել են դարերի քննությունը: Հայաստանի իշխանությունները պատասխանատու են հանրապետության բոլոր քաղաքացիների առջեւ, բայց մենք առանձնահատուկ պատասխանատվություն ենք զգում ազգային փոքրամասնությունների նկատմամբ: Ուշադրություն եւ հոգածություն նրանց խնդիրների նկատմամբ՝ ահա մեր սկզբունքը:
Կրկին շնորհավորելով Մալաքե Թաուսի տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ, որ գալիք տարին Հայաստանի եզդիական համայնքի համար լինի լիության ու առատության տարի, հաջողությունների եւ երջանկության տարի»:

YEREVAN. – Armenia’s President Serzh Sargsyan issued a congratulatory message to the country’s Yezidi community, in connection with the Yezidi New Year.
“This national festival is a beautiful opportunity to share one another’s joy, to extend sincere good wishes to all representatives of Armenia’s Yezidi community.
I am convinced that the existing warm relations between the Armenians and the Yezidis will further strengthen and deepen in this new year.
The authorities of Armenia are responsible before all citizens of the republic, but we feel a special responsibility toward the national minorities.
I hope that the coming year becomes a year of plenitude and abundance, success and joy for Armenia’s Yezidi community,” the President’s message specifically reads.