Զելենսկու այցը Երևան Հայաստանի իշխանությունների կողմից ստորություն էր։ Այս մասին մայիսի 7-ին մամուլի ասուլիսում հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ պատասխանելով ԵՔՀ գագաթնաժողովի շրջանակում Զելենսկու վերջին այցը գնահատելու խնդրանքին։
«Անկեղծ ասե՞մ։ Կարծում եմ՝ մեր իշխանությունների կողմից դա դաշնակցի նկատմամբ հիմարություն էր և նույնիսկ ժողովրդի նկատմամբ ստորություն։ Քանի որ եվրոպացիներն էին դա կազմակերպել, բերել էին Զելենսկուն, որպեսզի Փաշինյանը վարպետության դաս անցկացնի՝ թե ինչպես համարձակորեն հանձնել սեփական տարածքները։ Ես մտահոգված եմ, որ այս ամենից մեր ժողովուրդը օգուտ չի ունենա։ Ամեն ինչ հանձնելով… նրան (Փաշինյանին) եվրոպացիներին վաճառելու մնացել է միայն մեկ բան՝ հակառուսական քաղաքականությունը, ինչը եվրոպացիները սիրով կգնեն նրանից»։
Հարցին, թե պատրա՞ստ է արդյոք քաղաքական գնահատական տալ Փաշինյանի ղեկավարության շրջանին, Կարապետյանը նշել է, որ դա անում է ամեն օր՝ ժողովրդին ցույց տալով «փոքր խմբակի» բոլոր ձախողումները. «արել ենք, անում ենք և շարունակելու ենք անել»,–ասել է նա։

Zelenskyy’s visit to Yerevan was callousness by the Armenian authorities. The leader of the Strong Armenia party, businessman and philanthropist Samvel Karapetyan, stated this at a press conference Thursday, responding to a request to assess the recent visit of Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy to Yerevan within the framework of the European Political Community summit in the Armenian capital.
"To be honest? I think it was stupidity towards our ally [i.e. Russia] and even callousness towards the people by our authorities. Since the Europeans organized it, they had brought Zelenskyy so that [Armenian PM Nikol] Pashinyan could give a master class on how to boldly surrender their own territories. I am concerned that our people will not benefit from all this. Surrendering everything... he [i.e. Pashinyan] has only one thing left to ‘sell’ to the Europeans: anti-Russian policy, which the Europeans will gladly ‘buy’ from him," Karapetyan said.
Asked whether he was ready to give a political assessment of Pashinyan's tenure, Karapetyan noted that he does this every day, showing the people all the failures of the "small group."