«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ ինքը չի ցանկանում զբաղեցնել վարչապետի պաշտոնը, թեև կարող էր առաջադրել սեփական թեկնածությունը որպես կուսակցության առաջնորդ։ Այս մասին նա ասել է Հրազդանում բնակիչների հետ հանդիպման ընթացքում։
«Ծառուկյանը վարչապետ չի ուզում։ Ես ձեզ խոսք եմ տվել։ Կարող էի ասել, որ իմ կուսակցության վարչապետը ես եմ․ ստեղծել եմ, կայացել եմ, այս հող ու ջրի մարդն եմ։ Բայց որպեսզի ավել-պակաս խոսակցություններ չլինեն, ես նման նպատակ չունեմ»,- նշել է նա։
ԲՀԿ առաջնորդի խոսքով՝ վարչապետի պաշտոնի համար կուսակցությունն ունի չորս հավանական թեկնածու, որոնք ունեն փորձ, կապեր և արդեն իսկ արդյունքներ են ցույց տվել։
«Վարչապետի չորս թեկնածու կա, որոնք և՛ փորձ ունեն, և՛ պատրաստակամ են, և՛ կապեր ունեն, և՛ արդյունք են ցույց տվել։ Եթե հաջողվի հասնել այդ փուլին, բոլորին կներկայացնեմ, իսկ ժողովուրդը կտա իր գնահատականը»,- ասել է Ծառուկյանը։
Նա նաև ընդգծել է, որ երկրի ղեկավարի պաշտոնը պետք է վստահվի փորձառու և պատասխանատու մարդու։
«Պաշտոնյան, որը պատասխանատու է ժողովրդի համար, սխալվելու իրավունք չունի։ Պետք է աշխատած, փորձառու մարդ, որպեսզի ժողովրդի վրա փորձեր չկատարվեն»,- հայտարարել է նա։

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил, что не хочет занимать пост премьер-министра, хотя мог бы выдвинуть собственную кандидатуру как лидер партии. Об этом он сказал во время встречи с жителями Раздана.
«Царукян не хочет быть премьер-министром. Я дал вам слово. Я мог бы сказать, что премьер-министром от моей партии буду я сам: я создал, состоялся, я человек этой земли и воды. Но чтобы не было лишних разговоров, у меня нет такой цели», — отметил он.
По словам лидера ППА, у партии есть четыре возможных кандидата на пост премьер-министра, которые обладают опытом, связями и уже показали результаты.
«Есть четыре кандидата в премьер-министры, которые и опыт имеют, и готовность, и связи, и показали результат. Если удастся дойти до этого этапа, я представлю всех, а народ даст свою оценку», — сказал Царукян.
Он также подчеркнул, что должность руководителя страны должна быть доверена опытному и ответственному человеку.
«Чиновник, который несет ответственность перед народом, не имеет права ошибаться. Нужен человек с опытом работы, чтобы над народом не проводили эксперименты», — заявил он.