Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև ջերմ զրույց է տեղի ունեցել, բոլոր հարցերը կլուծվեն: Դրա մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է արձակուրդում գտնվող Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Նրա գնահատմամբ՝ Ռուսաստանի հետ կապված հարցերը տեխնիկական բնույթ են կրում, և այսօր նույնպես այդ հարցերը քննարկվել են: Նա համոզմունք է հայտնել, որ հունիսի 7–8-ից հետո մնացած բոլոր հարցերը հերթով կլուծվեն։ «Դրանք աշխատանքային հարցեր են, որևէ լուրջ տեխնիկական խնդիր չկա»,- նշել է Պապոյանը՝ խոստանալով, որ գազի գինը չի բարձրանա։
Նա հայտնել է, որ իր տեղակալը վերջերս հանդիպել է ռուս գործընկերների հետ, և մթնոլորտը եղել է շատ դրական:
«Բոլոր կողմերը տրամադրված են խնդրի լուծմանը։ Մենք երբեք այսքան լավ հարաբերություններ չենք ունեցել, որքան հիմա։ Ռուսաստանի հետ ապրանքաշրջանառության ցուցանիշները երբեք այնպիսին չեն եղել, ինչպիսին հիմա են։ Նախկին իշխանությունների օրոք եղած տվյալների համեմատ ցուցանիշներն աճել են 30 անգամ»,- ընդգծել է Պապոյանը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin had a warm conversation, all issues will be resolved. Armenian Economy Minister Gevorg Papoyan, who is on vacation to participate in the ruling party’s parliamentary election campaign, announced this to reporters Monday.
According to Papoyan, the issues related to Russia are technical, and they were also discussed today. He expressed a conviction that after the parliamentary elections in Armenia June 7, all remaining issues will be resolved one by one.
“These are working issues, there are no serious technical problems,” added Papoyan, and said that the price of Russian natural gas will not increase in Armenia.
He said that his deputy minister recently met with his Russian colleagues, and the atmosphere was very positive.
“All sides are committed to resolving the issue. We have never had such good relations as now. Trade turnover indicators [of Armenia] with Russia have never been what they are now. Compared to the data under the previous [Armenian] authorities, the indicators have increased 30 times," the Armenian minister of economy said.