Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև ջերմ զրույց է տեղի ունեցել, բոլոր հարցերը կլուծվեն: Դրա մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է արձակուրդում գտնվող Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Նրա գնահատմամբ՝ Ռուսաստանի հետ կապված հարցերը տեխնիկական բնույթ են կրում, և այսօր նույնպես այդ հարցերը քննարկվել են: Նա համոզմունք է հայտնել, որ հունիսի 7–8-ից հետո մնացած բոլոր հարցերը հերթով կլուծվեն։ «Դրանք աշխատանքային հարցեր են, որևէ լուրջ տեխնիկական խնդիր չկա»,- նշել է Պապոյանը՝ խոստանալով, որ գազի գինը չի բարձրանա։
Նա հայտնել է, որ իր տեղակալը վերջերս հանդիպել է ռուս գործընկերների հետ, և մթնոլորտը եղել է շատ դրական:
«Բոլոր կողմերը տրամադրված են խնդրի լուծմանը։ Մենք երբեք այսքան լավ հարաբերություններ չենք ունեցել, որքան հիմա։ Ռուսաստանի հետ ապրանքաշրջանառության ցուցանիշները երբեք այնպիսին չեն եղել, ինչպիսին հիմա են։ Նախկին իշխանությունների օրոք եղած տվյալների համեմատ ցուցանիշներն աճել են 30 անգամ»,- ընդգծել է Պապոյանը։

Между премьер-министром Николом Пашиняном и президентом России Владимиром Путиным состоялся теплый разговор, все вопросы будут решены. Об этом в беседе с журналистами заявил находящийся в отпуске министр экономики Армении Геворг Папоян.
По его оценке, вопросы с Россией носят технический характер, и сегодня тоже обсуждались эти вопросы. Он выразил уверенность, что после 7–8 июня все остальные вопросы по очереди решатся. «Это рабочие вопросы, никаких серьезных технических проблем нет», - отметил Папоян, пообещав, что цена на газ не повысится.
Он сообщил, что его заместитель недавно встречался с российскими коллегами, атмосфера была очень позитивной.
«Все стороны настроены на решение проблемы. У нас никогда не было таких хороших отношений, как сейчас. Показатели товарооборота с Россией никогда не были такими, как сейчас. Показатели по сравнению с данными при прежних властях увеличились в 30 раз», - подчеркнул Папоян.