Տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ են ծեծի ենթարկվել, տարբեր համայնքներում, տարբեր մարզերում. երեկ է դեպք եղել, այսօր է դեպք եղել և կապ չունի, թե որ քաղաքական ուժի հանդեպ է սա տեղի ունենում։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում հայտարարել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Բնականաբար մենք խիստ դատապարտում ենք սա։ Այստեղ շատ կարևոր հանգամանք կա, որ մի իշխանություն, որը ասում էր, որ բռնությանը դեմ են և բռնությամբ չպետք է որևէ հարց լուծվի, այս իշխանության կողմնակիցները մարդկանց ինչ-որ տեղեր ծեծի են ենթարկվում, հարձակվում են մարդկանց վրա։ Բնականաբար, նրանք անպատժելի լինելու հանգամանքից են օգտվում, բայց ակնհայտ մի բան կա, որ այդ մարդիկ պետք է հասկանան, որ հունիսի 7–ից հետո հունիսի 8 կա, կյանք կա, ձեզ այնպես պահեք, այնպես ապրեք այս օրերը, որ ամսի 8–ից հետո գետինը չմտնեք, ձեր հարևանի, ձեր բարեկամի երեսին կարողանաք նայել, դա ի՞նչ պահվածք է։
Ավելին ասեմ, բա չեք հաշվո՞ւմ, որ այս իշխանությունը կարող է պարտվել ընտրություններով։ Այդ ժամանակ ի՞նչ եք անելու, այդ անպատժելիությունը չեք ունենալու։ Հետո ասել եք նոր իշխանություն եկել է, հետապնդումների է ենթարկվում նախկին իշխանության հետևորդներին։ Բա ձեզ նենց  պահեք, որ չլինի նման բան։
Իրավապահ մարմինները, պարեկային ծառայությունը փոխանակ կանխեն նման դեպքերը, պտտվում են, տեսնեն մեր մեքենաները որտեղ են կանգնած, որ գան տուգանեն։ Մեռան տուգանք գրելով։ Ասենք, մեքենաների վրա ինչ-որ թիվ է գրած՝ 19-ը, Լուսավոր Հայաստանը 19-ն է, գալիս են, ասում են՝ վայ էս գովազդի օրենք է։
Փոխանակ գնաք հանցագործներին բռնեք, պտտվում եք, քարոզարշավի մեջ եղած մեքենաները բռնում, տուգանում եք, ու միայն ընդդիմության մեքենաները։
Դատապարտում են բոլոր այս դեպքերը և պահանջում եմ իրավապահ մարմիններից արագ կանխել այս ամեն ինչը և արագ կալանավորել, արագ տանել կալանքի։ Ինչու՞, որովհետև ցանկացած ընդդիմադիրի գործով կալանք է գնում։ Երեկվա դեպքերով դեռ ձերբակալված, կալանավորված մարդ չկա, մինչդեռ երկու հաղորդում է ներկայացվել երեկվա Մասիսի դեպքով»։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ հունիսի 2–ին, Մասիս խոշորացված համայնքի Նոր Կյուրին բնակավայրում բռնություն է գործադրվել ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ակտիվիստների նկատմամբ, որին ակտիվ մասնակցություն է ունեցել տեղի ԵԿՄ նախագահը։

Представители различных политических сил подвергались избиениям в разных общинах, в разных областях – случай был вчера, случай произошел сегодня, при этом не имеет значения, по отношению к какой политической силе это происходит. Об этом заявил в видеоматериале на своей странице в «Facebook» лидер партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
«Естественно, мы решительно осуждаем это. Здесь есть очень важное обстоятельство: власть говорила, что выступает против насилия и что никакие вопросы не должны решаться насилием, при этом ее сторонники где-то избивают людей, нападают на граждан. Естественно, они пользуются тем, что остаются безнаказанными, но имеется одна очевидная вещь: эти люди должны понимать, что после 7 июня будет 8 июня, жизнь продолжается, ведите себя так, проживите эти дни так, чтобы после 8 числа не провалиться сквозь землю, чтобы вы могли смотреть в лицо своему соседу, своему родственнику. Что это за поведение?
Скажу больше, разве вы не допускаете, что эта власть может проиграть на выборах? Что тогда будете делать, этой безнаказанности у вас уже не будет. А потом скажете, что пришла новая власть и подвергает преследованиям сторонников бывшей власти. Ведите себя так, чтобы не было ничего подобного.
Правоохранительные органы, Патрульная служба вместо того, чтобы предотвращать подобные случаи, разъезжают, смотрят, где припаркованы наши машины, чтобы прийти и оштрафовать. Замучили штрафами. Например, на машинах написано число – 19, у «СА» номер 19, приходят и говорят: а как же закон о рекламе? Вместо того чтобы идти и ловить преступников, вы разъезжаете, ловите и штрафуете машины, задействованные в агитационной кампании, причем лишь автомобили оппозиционеров.
Осуждаю подобные случаи и требую от правоохранительных органов быстро пресечь все это и арестовать виновных. Почему? Потому что по делу любого оппозиционера сразу применяется арест. По вчерашним случаям до сих пор нет ни задержанных, ни арестованных, хотя по вчерашнему инциденту в Масисе представлены два сообщения», - заявил Марукян.
Напомним, что в населенном пункте Нор Кюрин укрупненной общины Масис 2 июня было применено насилие в отношении активистов оппозиционной «Сильной Армении».