Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ մարտի 2-ից մինչև հունիսի 7-ը երկրի դեմ Իսրայելի շարունակվող հարձակումների հետևանքով զոհվել է առնվազն 3613 մարդ, ևս 11 072-ը վիրավորվել են, հաղորդում է Al Jazeera-ն։
Իսրայելը կիրակի օրը, առանց նախազգուշացման, հարված է հասցրել Բեյրութի հարավային արվարձաններին՝ Վաշինգտոնում հրադադարի մասին համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելուց մի քանի օր անց և հակառակ Լիբանանի մայրաքաղաքին հարվածներ չհասցնելու ԱՄՆ-ի խնդրանքին։
«Հեզբոլլահ» շարժման դաշնակից Իրանը նախազգուշացրել էր, որ Բեյրութի վրա հարձակումը կհանգեցնի Մերձավոր Արևելքում լայնածավալ պատերազմի վերսկսմանը։

Lebanon’s Ministry of Health reports that as a result of Israel’s ongoing attacks on the country between March 2 and June 7, at least 3,613 people have been killed and another 11,072 wounded, Al Jazeera reports.
Israel struck Beirut’s southern suburbs without warning on Sunday, several days after a ceasefire agreement came into effect in Washington and despite a US request not to strike the Lebanese capital.
Iran, an ally of Hezbollah, had warned that an attack on Beirut would lead to a resumption of full-scale war in the Middle East.