Հայաստանում խորհրդարանական ընտրություններից հետո իրավիճակը կկայունանա, դրա նախադրյալները կան։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը։
Հարցին, թե արդյոք այժմ կան նախադրյալներ, որ Հայաստանում իրավիճակը կկայունանա խորհրդարանական ընտրություններից հետո, Լեբեդևը դրական պատասխան է տվել։ «Այո, կարծում եմ՝ կան, որովհետև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Վովաևիչ Փաշինյանը հայտարարել է, որ իրենք այս պահին չեն պատրաստվում դուրս գալ ԵԱՏՄ-ից։ ԱՊՀ-ի մասին ընդհանրապես խոսք չկա, նրանք մնում են մեր կազմում», - ասել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը։
Լեբեդևը նշել է, որ ԱՊՀ այսօրվա տնտեսական խորհրդին ներկա էր Հայաստանի լիազոր ներկայացուցիչը, նա մասնակցել է և ստորագրել փաստաթղթերը։ «Հուսով ենք, որ ամեն ինչ լավ կլինի», - հավելել է ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարը։

Ситуация в Армении после парламентских выборов будет стабилизироваться, для этого есть предпосылки. Об этом заявил журналистам генеральный секретарь СНГ Сергей Лебедев.
На вопрос о том, есть ли сейчас предпосылки, что ситуация в Армении стабилизируется после выборов в парламент, Лебедев ответил утвердительно. «Да, я думаю, что есть, потому что премьер-министр Армении Никол Воваевич Пашинян заявил, что они не собираются выходить из ЕАЭС на данный момент. Про СНГ вообще речи не идет, они остаются у нас в составе», - сказал генсек организации.
Лебедев отметил, что на сегодняшнем Экономическом совете СНГ присутствовал уполномоченный представитель Армении, он принимал участие и подписал документы. «Мы надеемся, что все будет нормально», - добавил генсек СНГ.