ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ այցելել է Հայաստանի ատոմային էլեկտրակայան։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՏԿԵ նախարարությունից։
Նախ շրջայց են կատարել ատոմակայանում, ապա ընդլայնված կազմով աշխատանքային խորհրդակցություն է իրականացվել։
Խորհրդակցությանը մասնակցել են նաև ՏԿԵ փոխնախարար Նարեկ Ապիտոնյանը, ՀԱԷԿ տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանը, ՀԾԿՀ նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը, Միջուկային անվտանգության կոմիտեի տնօրենի պարտականությունները կատարող Խաչատուր Խաչիկյանը և էներգետիկ համակարգի ընկերությունների ղեկավարներ։
Խորհրդակցությանը էդուարդ Մարտիրոսյանը ներկայացրել է ՀԱԷԿ-ի 2-րդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների ընթացքը։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян вместе с вице-премьером Мгером Григоряном 26 июня посетил Армянскую атомную электростанцию.
Как сообщили Новости Армении  – NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления и инфраструктур республики, сперва Худатян и Григорян обошли атомную станцию, затем было проведено рабочее совещание в расширенном составе.
В совещании также приняли участие заместитель главы МТУИ Нарек Апитонян, директор Армянской АЭС Эдуард Мартиросян, председатель КРОУ Месроп Месропян, исполняющий обязанности директора Комитета по ядерной безопасности Хачатур Хачикян, а также руководители компаний энергетической системы.
На совещании Эдуард Мартиросян представил ход работ по продлению срока эксплуатации 2-го энергоблока Армянской АЭС.