Տարեսկզբից Հայաստան է այցելել Ադրբեջանի ավելի քան 40 քաղաքացի։ Դրա մասին հայտնել են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից՝ ի պատասխան NEWS.am-ի հարցման։
«2026 թվականի հունվարի 1-ից մինչև հունիսի 17-ը Հայաստան է այցելել Ադրբեջանի Հանրապետության 44 և Թուրքիայի 8179 քաղաքացի»,- հայտնել են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից։
Միևնույն ժամանակ, այն հարցին, թե ազգությամբ ադրբեջանցի և թուրք քանի անձ է այցելել Հայաստան, գերատեսչությունից հայտնել են, որ սահմանը հատող անձանց ազգության վերաբերյալ տեղեկություն առկա չէ։

More than 40 Azerbaijani nationals have visited Armenia since the beginning of the year, the National Security Service (NSS) of Armenia reported in response to a request from Armenian News-NEWS.am.
“From January 1 to June 17, 2026, 44 citizens of the Republic of Azerbaijan and 8,179 citizens of Turkey have visited Armenia,” the NSS stated.
But when asked how many Azerbaijanis and Turks by nationality visited Armenia, the NSS responded that there is no information on the nationality of those crossing the border into Armenia.