Ալաբամա նահանգի Ռեդսթոուն արսենալում տեղի են ունեցել մարտական վարժանքներ՝ ԱԹՍ-ի վրա տեղադրված BRAKER զրահահար-ֆուգասային լիցքի կիրառմամբ։ Ըստ ծրագրի ղեկավար, ԱՄՆ բանակի գնդապետ Վինսոն Մորիսի՝ գաղափարից մինչև նախատիպի ստեղծում հայեցակարգի իրագործումը տևել է ընդամենը մի քանի շաբաթ։ Ծրագրի նպատակն է՝ ստեղծել հավաք, հզոր, կործանարար մարտագլխիկ փոքր և մանևրող անօդաչու սարքի համար։
Մարտի սկզբին Սպառազինության կենտրոնի ինժեներ-մշակողները ձեռնամուխ են եղել աշխատանքին, հաղորդում է Техкульт-ը։ Նախ նրանք մամլել են պայթուցիկ նյութերը, այնուհետև պատրաստել հիմնակմախքը և ստացված սարքը ինտեգրել էժանագին, մեկանգամյա օգտագործման անօդաչու սարքի մեջ։ Համատեղելիության փորձարկումները տեղի են ունեցել Պիկատինի արսենալ հրաձգարանում, որտեղ ստեղծվել է ավելի քան տասը մարտագլխիկ. դրանցից մեկն էլ փորձարկվել է հանպատրաստից սարքած բունկերի վրա։
Փորձարկումների գլխավոր արդյունքը դրոններին նոր հնարավորություններով օժտելն է. հարվածի պահին բավարար արագություն և զանգված ունեցող մարտագլխիկը հաջողությամբ ծակում է պաշտպանիչ շերտերը, հողը, բետոնե կառուցվածքները և պայթում ստորգետնյա շինության ներսում։

В Редстоунском арсенале, штат Алабама, прошли боевые учения с применением установленного на БПЛА бронебойно-фугасного заряда BRAKER. По словам руководителя проекта полковника армии США Винсона Морриса, на реализацию концепции от идеи до создания прототипа ушло всего несколько недель. Цель проекта — создание компактной, мощной, разрушительной боеголовки для небольшого маневренного беспилотника.
В начале марта разработчики инженеры Центра вооружений приступили к работе, передает Техкульт. Сперва они спрессовали взрывчатые вещества, затем изготовили корпус и интегрировали полученное устройство в недорогой одноразовый беспилотник. Испытания на совместимость состоялись на полигоне Picatinny Arsenal, где было создано более десяти боеголовок, одна из которых и была испытана на импровизированном бункере.
Главный итог испытаний — наделение дронов новыми возможностями: при ударе обладающая достаточной скоростью и массой боеголовка успешно пробивает защитные слои, грунт, бетонные конструкции и взрывается внутри подземного сооружения.