Ալաբամա նահանգի Ռեդսթոուն արսենալում տեղի են ունեցել մարտական վարժանքներ՝ ԱԹՍ-ի վրա տեղադրված BRAKER զրահահար-ֆուգասային լիցքի կիրառմամբ։ Ըստ ծրագրի ղեկավար, ԱՄՆ բանակի գնդապետ Վինսոն Մորիսի՝ գաղափարից մինչև նախատիպի ստեղծում հայեցակարգի իրագործումը տևել է ընդամենը մի քանի շաբաթ։ Ծրագրի նպատակն է՝ ստեղծել հավաք, հզոր, կործանարար մարտագլխիկ փոքր և մանևրող անօդաչու սարքի համար։
Մարտի սկզբին Սպառազինության կենտրոնի ինժեներ-մշակողները ձեռնամուխ են եղել աշխատանքին, հաղորդում է Техкульт-ը։ Նախ նրանք մամլել են պայթուցիկ նյութերը, այնուհետև պատրաստել հիմնակմախքը և ստացված սարքը ինտեգրել էժանագին, մեկանգամյա օգտագործման անօդաչու սարքի մեջ։ Համատեղելիության փորձարկումները տեղի են ունեցել Պիկատինի արսենալ հրաձգարանում, որտեղ ստեղծվել է ավելի քան տասը մարտագլխիկ. դրանցից մեկն էլ փորձարկվել է հանպատրաստից սարքած բունկերի վրա։
Փորձարկումների գլխավոր արդյունքը դրոններին նոր հնարավորություններով օժտելն է. հարվածի պահին բավարար արագություն և զանգված ունեցող մարտագլխիկը հաջողությամբ ծակում է պաշտպանիչ շերտերը, հողը, բետոնե կառուցվածքները և պայթում ստորգետնյա շինության ներսում։

At Redstone Arsenal in Alabama, combat exercises were conducted using the BRAKER armor-piercing high-explosive charge mounted on a UAV. According to project lead Colonel Vinson Morris of the US Army, it took only a few weeks to turn the concept from an idea into a prototype. The goal of the project is to create a compact, powerful, destructive warhead for a small, maneuverable drone.
In early March, engineers at the Armaments Center began work, Techcult reports. First, they compressed the explosives, then manufactured the casing and integrated the resulting device into an inexpensive disposable drone. Compatibility tests took place at Picatinny Arsenal, where more than ten warheads were produced, one of which was tested on an improvised bunker.
The main outcome of the tests is that drones have gained new capabilities: upon impact, a warhead with sufficient speed and mass successfully penetrates protective layers, soil, and concrete structures, and detonates inside an underground facility.