Թայվանն ու ԱՄՆ-ը համաձայնության են եկել «Ցզինֆեն-1» թեթև մարտավարական կամիկաձե անօդաչու թռչող սարքի (ԱԹՍ) համատեղ արտադրության շուրջ։ Այս մասին հայտնել է «Liberty Times» թերթը։
Վաշինգտոնն ու Թայբեյը կազմել են ռազմական տեխնիկայի և սպառազինության համակարգերի ցանկը, որոնք կարող են համատեղ արտադրվել և ԱՄՆ-ի կողմից իրացվել միջազգային շուկայում։ Առաջին նման նախագիծը կդառնա հենց «Ցզինֆեն-1»-ը։ Նախքան արտադրության մեկնարկը նախագիծը պետք է անցնի լրացուցիչ ստուգում և ստանա օրենսդրական հաստատում։
Այս բարաժավորող զինամթերքը մշակվել է Թայվանի Չժունշանի գիտության և տեխնոլոգիաների ինստիտուտի կողմից։ Այն արդեն անցել է շահագործման փորձարկումները և ընդգրկվել Թայվանի ծովային հետևակի սպառազինության մեջ։ ԱԹՍ-ն կարող է տեղադրվել կառավարվող արագընթաց մոտորանավակների, անօդաչու վերջրյա նավերի և ցամաքային տրանսպորտային միջոցների վրա։

Taiwan and the United States have reached a consensus on the joint production of the Jingfeng-1 light tactical kamikaze drone. This was reported by the newspaper Liberty Times.
Washington and Taipei have compiled a list of military equipment and weapons systems that can be jointly produced and sold by the United States on the international market. The first such project will be the Jingfeng-1. Before production begins, the project must undergo additional review and receive legislative approval.
The loitering munition was developed by the Chung-Shan Institute of Science and Technology in Taiwan. It has passed operational testing and is already in service with the Taiwanese Marine Corps. The drone can be mounted on manned high-speed boats, unmanned surface vessels, and ground vehicles.