57 միլիոն 750 հազար դրամ կհատկացվի ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությանը (ԿԳՄՍ)՝ Տավուշի մարզկենտրոն Իջևանում ՈՒԵՖԱ-ի չափանիշներին համապատասխանող ֆուտբոլային մարզադաշտ կառուցելու համար անհրաժեշտ հողատարածքները ձեռք բերելու նպատակով։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է հուլիսի 16-ին կայացած Կառավարության նիստում։
Նշվում է, որ որոշման ընդունմամբ անհրաժեշտ նախադրյալներ կստեղծվեն մարզադաշտի կառուցման համար՝ 2029 թվականին Հայաստանում կայանալիք ֆուտբոլի աշխարհի երիտասարդական առաջնությանն ընդառաջ։
Նույն նպատակով Կառավարության 2025 թվականի դեկտեմբերի 18-ի որոշմամբ արդեն իսկ հատկացվել է 329 միլիոն 855 հազար դրամ։

Министерству образования, науки, культуры и спорта Армении выделено еще 57 млн. 750 тыс. драмов на приобретение земельных участков, необходимых для строительства футбольного стадиона в соответствии со стандартами УЕФА в Иджеване – административном центре Тавушской области. Соответствующее решение 16 июля принято на заседании Правительства Армении.
Отмечается, что в результате принятия решения будут созданы предпосылки для строительства стадиона в преддверии молодежного чемпионата мира по футболу 2029 года, который пройдет в Армении.
На эти же цели решением Правительства от 18 декабря 2025 года было выделено 329 млн. 855 тыс. драмов.