Ադրբեջանը սկսել է պլաստիկե շինարարական նյութեր արտահանել Հայաստան: Դրա մասին են վկայում Ադրբեջանի Պետական վիճակագրական կոմիտեի տվյալները:
Հունիսին Հայաստան է մատակարարվել 1,39 տոննա պլաստիկե շինարարական դետալներ՝ 5,91 հազար դոլարի արժողությամբ:
Ընդհանուր առմամբ, 2026 թվականի հունվար-հունիսին Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել 17 միլիոն 128,64 հազար դոլարի ապրանք։
Նույն ժամանակահատվածում Հայաստանից Ադրբեջան ապրանքների անուղղակի ներմուծումը կազմել է 960 դոլար։ Ընդ որում, հունիսին Հայաստանից Ադրբեջան մատակարարումներ չեն իրականացվել։
Ընդհանուր առմամբ, առաջին կիսամյակում Ադրբեջանի արտաքին առևտրաշրջանառությունը հասել է 24 միլիարդ 661 միլիոն դոլարի, ինչը 1,1%-ով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։ Արտահանումը կազմել է 16 միլիարդ 320 միլիոն դոլար, ներմուծումը՝ 8 միլիարդ 341 միլիոն դոլար։ Մեկ տարվա ընթացքում արտահանումն աճել է 26,7%-ով, մինչդեռ ներմուծումը կրճատվել է 27,6%-ով։

Azerbaijan began exporting plastic construction materials to Armenia. This is evidenced by data from the State Statistics Committee of Azerbaijan.
In June, 1.39 tonnes of plastic construction parts worth $5.91 thousand were delivered to Armenia.
Overall, in January–June 2026, Azerbaijan exported goods worth $17 million 128.64 thousand to Armenia.
Indirect imports of goods from Armenia to Azerbaijan during the same period amounted to $960. At the same time, no shipments from Armenia to Azerbaijan were made in June.
Overall, in the first half of the year, Azerbaijan’s foreign trade turnover reached $24 billion 661 million, which is 1.1% more than in the same period last year. Exports amounted to $16 billion 320 million, while imports totaled $8 billion 341 million. Over the year, exports increased by 26.7%, while imports decreased by 27.6%.