Վեդիում դեռահաս քույրերի նկատմամբ սեռական բռնություն կատարելու մեջ մեղադրվող տղամարդկանց կալանքը երկարաձգվել է ևս 2 ամսով: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց քույրերի փաստաբան Վարդուհի Էլբակյանը:
Փաստաբանը նշեց, որ քրեական վարույթը նախաքննության ավարտական փուլում է:
Հիշեցնենք, որ դեռեւս փետրվարին ստացված ահազանգից հետո ոստիկանությունը մանկապղծության գործով երկու կասկածյալներին ձերբակալել էր, ապա գործը հանձնել Քննչական կոմիտեին, որտեղ սակայն տղամարդկանց չէին կալանավորել։ Ազատ արձակվելուց հետո, ըստ տեղեկությունների, ազատության մեջ հայտնվելուց հետո նրանք շարունակել էին աղջիկների նկատմամբ անառակաբարո գործողությունները։
Լրագրող Սյուզի Բադոյանի բարձրացրած աղմուկից հետո իրավապահները նախ ձերբակալեցին, ապա կալանավորեցին 58 եւ 65–ամյա տղամարդկանց։

Арест мужчин, обвиняемых в сексуальном насилии в отношении несовершеннолетних сестер в Веди, продлен еще на 2 месяца. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am адвокат сестер Вардуи Элбакян.
По ее словам, уголовное производство находится на завершающей стадии предварительного следствия.
Напомним, что еще в феврале полиция задержала двух подозреваемых по делу о растлении несовершеннолетних, затем дело было передано в Следственный комитет, где, однако, мужчин не арестовали. После освобождения, по имеющимся сведениям, оказавшись на свободе, они продолжили совершать развратные действия в отношении девочек.
После шума, поднятого журналисткой Сюзи Бадоян, правоохранители сначала задержали, а затем арестовали мужчин 58 и 65 лет.