ԱՄՆ–ի հարվածներին ի պատասխան՝ Իրանի բանակը զանգվածային հարված է հասցրել Ալ-Ուդեյրի ճամբարում ամերիկյան բանակի զինամթերքի պահեստին, ինչպես նաև Քուվեյթի Ալի ալ-Սալեմ բազայում գտնվող Patriot ռադարներին, հաղորդում է Fars-ը։
Ալ-Ուդեյրի ճամբարը տարածաշրջանում ամերիկյան բանակի կարևոր բազաներից մեկն է։ Դրա աշխատանքի խաթարումը էական ազդեցություն կունենա տարածաշրջանում բանակի աջակցության գործողությունների վրա։
Ալի ալ-Սալեմ ավիաբազան տարածաշրջանի Արևմտյան Ասիայի ռազմական ուժերի գլխավոր տրանսպորտային հանգույցն ու դարպասն է՝ առանցքային դեր խաղալով տարածաշրջանում ԱՄՆ բանակի ռազմական և լոգիստիկ ռազմավարության մեջ։
Էրբիլում ԱՄՆ հյուպատոսարանը նույնպես ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի զանգվածային հարձակման․ հարձակման է ենթարկվել նաև Էրբիլում գտնվող անջատողական խմբավորումների շտաբը, որտեղ խոշոր հրդեհ է բռնկվել։
Բացի այդ, Իրանը հարձակվել է ամերիկյան Հարիր ավիաբազայի, ինչպես նաև Էրբիլում գտնվող ԱՄԷ-ի և ԱՄՆ-ի գազային ընկերությունների վրա։

В ответ на неоднократные агрессии противника, гибель наших дорогих соотечественников и нападения на мосты, инфраструктуру и гражданские районы армия Ирана нанесла массированный удар по складу боеприпасов американской армии в лагере Аль-Удири, а также по радарам Patriot на базе Али-ас-Салем в Кувейте, сообщает Fars.
Лагерь Аль-Удири — одна из важных баз американской армии в регионе. Нарушение его работы окажет существенное влияние на операции армии по поддержке в регионе.
Авиабаза Али-ас-Салем является главным транспортным узлом и воротами для военных сил в регионе Западной Азии, играя ключевую роль в военной и логистической стратегии армии США в регионе.
Консульство США в Эрбиле также подверглось массированной атаке беспилотников; атаке подверглась и штаб-квартира сепаратистских группировок в Эрбиле, где вспыхнул крупный пожар.