Հորդանանի զինված ուժերը հայտարարել են, որ հակաօդային պաշտպանության համակարգերը որսացել և խոցել են Իրանի տարածքից արձակված երեք հրթիռ այն բանից հետո, երբ դրանք մուտք են գործել թագավորության օդային տարածք:
Հորդանանի զինված ուժերի հայտարարության մեջ նշվում է, որ որսման գործողության հետևանքով ոչ ոք չի տուժել, նյութական վնաս ևս չի արձանագրվել:
«Զինված ուժերը շարունակում են իրականացնել Թագավորության օդային տարածքի դիտարկումը և պահպանել օպերատիվ պատրաստվածությունը: Նրանք առանց վարանելու կվերացնեն ցանկացած սպառնալիք, որը կսպառնա քաղաքացիների անվտանգությանը, ինքնիշխանությանն ու ամբողջականությանը՝ ըստ մարտական գործողությունների վարման գործող կանոնների»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Вооруженные силы Иордании заявили, что системы противовоздушной обороны перехватили и сбили три ракеты, запущенные с территории Ирана после того, как они вошли в воздушное пространство королевства.
В заявлении вооруженных сил Иордании говорится, что в результате операции по перехвату никто не пострадал, материального ущерба также зафиксировано не было.
«Вооруженные силы продолжают вести наблюдение за воздушным пространством Королевства и поддерживать оперативную готовность. Они без колебаний будут устранять любую угрозу, посягающую на безопасность, суверенитет и целостность граждан, в соответствии с действующими правилами ведения боевых действий», — говорится в заявлении.