Հայաստանի ոստիկանությունը բացահայտել է Թուրքիայից Հայաստան թմրանյութ ներկրելու դեպքը: Ոստիկանության լրատվության վարչությունից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ մայիսի 10-ին օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս ոստիկանության Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության եւ Նոր Նորքի բաժնի աշխատակիցները Գայի պողոտայի եւ Բաղյան փողոցների խաչմերուկից ապօրինի թմրամիջոց պահելու, օգտագործելու կասկածանքով բերման են ենթարկել ոմն Մհերի: Նրա մոտից անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել եւ առգրավվել է պոլիէթիլենով փաթեթավորված հերոին տեսակի թմրամիջոցի նմանվող զանգված, որը Մհերը 50 հազար դրամով ձեռք էր բերել ոմն Սայիդից:
Պարզվել է, որ ոմն Սայիդը հանդիսանում է Սայիդ Ք.-ն, ով մայիսի 12-ին Բագրատաշենի մաքսային անցակետից բերման է ենթարկվել: Նա հերոին տեսակի թմրամիջոցը Թուրքիայից Հայաստան էր ներմուծել ապրիլի 5-ին:
Մհեր Ա.-ն եւ Սայիդ Ք.-ն ձերբակալված են հանգամանքները պարզվում են: Փաստի կապակցությամբ, հարուցվել է քրեական գործ, նախաքննությունը շարունակվում է:

YEREVAN. The Armenian law enforcement has solved the case of smuggling drugs into the country from Turkey.
The police officers detained, on May 10 at a capital city Yerevan intersection, a certain Mher on suspicion of illegal possession and usage of drugs. A heroine-like substance was found in and confiscated from his possession. According to Mher, he had purchased this substance from a certain Said for AMD 50,000 (approx. US$ 127), the Police Media Department informed Armenian News-NEWS.am.
It was found out that this Said is actually Said K., who was detained at Armenia’s Bagratashen customs checkpoint on May 12. He had smuggled the heroin from Turkey into Armenia on April 5.