«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը երեկ իր գրառմամբ հաստատեց մեր լուրը, որ բարձրաստիճան զինվորականներին գործուղում են սահման, քանի որ բանակում` ոչ ռազմական պայմաններում մահվան դեպքերն աննախադեպ շատ են, իսկ պատճառն այն է, որ ոչկանոնագրային հարաբերություններ են տիրում բանակում, օրինակ, զինվորները դիրքերում քնելու համար «քֆուր են դնում» իրար վրա, ինչից հետո վիճաբանություններ են տեղի ունենում, որոնք ավարտվում են զինվորի մահով:
Զինվորներին կա՛մ հասցնում են ինքնասպանության, կա՛մ սպանում են, եւ դա վատ վերահսկողության, վատ հրամանատարական աշխատանքի պատճառով է: Մենք նաեւ գրել էինք, որ արդեն իսկ 1-2 ամսով որոշ բարձրաստիճանների գործուղել են սահման՝ կարգուկանոն հաստատելու: Մեր աղբյուրը հաղորդում է, որ այս որոշումը վերաբերում է ոչ միայն զինվորական տղամարդկանց, այլեւ՝ կանանց: Կին բարձրաստիճաններին եւս կարող են գործուղել դիրքեր:

Hraparak daily of Armenia writes as follows, in particular: Defense Minister Suren Papikyan confirmed our news yesterday in his [social] post that high-ranking military personnel are being sent to the border, since the cases of deaths in the army in non-military conditions are unprecedentedly high, and the reason is that non-standard relations prevail in the [Armenian] army.
For example, soldiers “swear at each other” for sleeping in positions, after which arguments occur, which end with the death of a soldier. Soldiers are either driven to suicide or killed, and this is due to poor overseeing, poor command work.
We had written also that some high-ranking [officers] have already been sent to the border for 1-2 months to establish order and rules. Our source reports that this decision applies not only to military men, but also to women. High-ranking women [officers] may also be sent to [military] positions.