ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ:
Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների զարգացման փաստը և կարևորել փոխգործակցությունը նոր մակարդակի բարձրացնելու ուղղությամբ համատեղ քայլերի իրականացումը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Նարենդրա Մոդին շեշտել են, որ Հայաստան-Հնդկաստան բարեկամությունը միշտ ամուր է եղել և պատրաստակամություն հայտնել շարունակելու ջանքերը՝ այն էլ ավելի խորացնելու նպատակով:
Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության, տեխնոլոգիաների, առողջապահության ու դեղագործության, կրթության, ենթակառուցվածքների, ներդրումների և զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Ընդգծվել է, որ բարձր մակարդակի փոխադարձ այցելությունների հետագա կազմակերպումը կօժանդակի գործընկերության խորացմանն ու համատեղ նոր ծրագրերի իրականացմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը վերահաստատել է Հնդկաստանի վարչապետին հարմար ժամանակահատվածում Հայաստան այցելելու հրավերը և պատրաստակամություն հայտել նույնպես պատեհ առիթով այցելել Հնդկաստան։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցերի շուրջ: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել TRIPP նախագծի իրականացման ընթացքին:
Հիշեցնենք, որ երկօրյա աշխատանքային այցով ՀՀ վարչապետը ժամանել է Ղրղզստանի Հանրապետություն:
Բիշքեկի միջազգային օդանավակայանում նրան դիմավորել է Ղրղզստանի Նախարարների կաբինետի նախագահի առաջին տեղակալ Դանիյար Ամանգելդիևը:
Վարչապետը Բիշքեկում կմասնակցի Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի ՇՀԿ+ ձևաչափի հանդիպմանը և դրա շրջանակում կայանալիք միջոցառումներին:

The official statement from the Armenian PM’s office says that the interlocutors noted with satisfaction the fact of the development of Armenia-India relations and attached importance to the implementation of joint steps to raise cooperation to a new level.
Pashinyan and Modi emphasized that Armenia-India friendship has always been strong and expressed readiness to continue efforts to further deepen it.
The interlocutors discussed matters related to the development of cooperation in economy, technology, healthcare and pharmaceuticals, education, infrastructure, investments, and tourism.
It was stressed that the further holding of high-level mutual visits will contribute to the deepening of partnership and the implementation of new joint programs.
Prime Minister Pashinyan reiterated the invitation to his Indian counterpart to visit Armenia at a convenient time to him and expressed his readiness to visit India also at an appropriate time.
In addition, the parties exchanged views on several other matters of regional importance. In particular, they touched upon the implementation of the TRIPP project.
As reported earlier, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Kyrgyzstan on a two-day working visit.
In the Kyrgyz capital Bishkek, the Armenian prime minister will attend the SCO+ format meeting and the events to be held within its framework at the summit of the Shanghai Cooperation Organization (SCO).