Համայնքային ոստիկանության Շենգավիթի և Մալաթիայի բաժինների ծառայողները համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում սեպտեմբերի 1-ին Գագարինի փողոցում հայտնաբերել, թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու կասկածանքով ձերբակալել և Մալաթիայի բաժին են տեղափոխել 34-ամյա օտարերկրյա քաղաքացու։ Այդ մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Բացատրական աշխատանքի արդյունքում նա հայտնել է, որ Գագարինի փողոցի առանձնատներից մեկի սենյակը կահավորել է որպես ջերմատնակ, որտեղ թմրամիջոց պատրաստելու և իրացնելու նպատակով կանեփ է աճեցնում։
Նույն օրը նշված տան մոտ հայտնաբերվել, թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու կասկածանքով ձերբակալվել և Մալաթիայի բաժին է տեղափոխվել նաև 40-ամյա օտարերկրյա քաղաքացի։
34-ամյա և 40-ամյա տղամարդիկ կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել են նախաքննական մարմին։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակում Գագարինի փողոցի նշված տանը կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել են մարիխուանայի նմանվող՝ ընդհանուր 16 կիլոգրամից ավելի զանգվածով ապակե 26 տարա, 34,4 գրամ կանեփի սերմ, կանեփի չորացված զանգված, ծաղկամաններում աճեցված կանեփի բույսեր, դրանց մշակման համար նախատեսված նյութեր և այլ իրեր։

В результате совместных оперативно-розыскных мероприятий, проведённых сотрудниками подразделений общественной полиции Шенгавита и Малатии, 1 сентября на улице Гагарина был обнаружен, задержан по подозрению в приобретении, хранении и сбыте наркотиков и доставлен в отдел Малатии 34-летний иностранный гражданин. Об этом сообщают в полиции МВД.
В результате разъяснительной работы он сообщил, что оборудовал комнату в одном из частных домов на улице Гагарина под теплицу, где выращивает коноплю с целью изготовления и сбыта наркотиков.
В тот же день возле указанного дома был обнаружен, задержан по подозрению в приобретении, хранении и сбыте наркотиков и доставлен в отдел Малатии также 40-летний иностранный гражданин.
34-летний и 40-летний мужчины вместе с составленными документами были представлены в орган предварительного следствия.
Возбуждено уголовное производство, в рамках которого при обыске в указанном доме на улице Гагарина были обнаружены 26 стеклянных ёмкостей с веществом, похожим на марихуану, общей массой более 16 килограммов, 34,4 грамма семян конопли, высушенная масса конопли, выращенные в цветочных горшках растения конопли, материалы, предназначенные для их культивации, и другие предметы.