Ղրղըզստանի կառավարությունը հավանություն է տվել Քուվեյթի պետության կառավարության հետ համաձայնագրի նախագծին, որը ենթադրում է կրկնակի հարկումից բացառում եւ հարկերից խուսափման կանխում:
Բացի այդ, Ղրղըզստանի կառավարությունը հավանություն է տվել նաեւ նմանատիպ համաձայնագրի նախագծին, որը վերաբերում է արդեն Հայաստանին: Համապատասխան հրահանգը ստորագրել է Ղրղըզստանի վարչապետ Օմուրբեկ Բաբանովը, հաղորդում է kabar.kg-ն:
Հրահանգի համաձայն, Ղրղըզստանի էկոնոմիկայի եւ հակամենաշնորհային քաղաքականության նախարարին հիշյալ համաձայնագրերը երկրի անունից ստորագրելու լիազորություն է տրվել:

The Kyrgyz government has approved a draft agreement with the Government of Armenia on the avoidance of double taxation and prevention of tax evasion on income. The corresponding order was signed by Prime Minister of Kyrgyzstan Omurbek Babanov, kabar.kg reports.
According to the instructions, the minister of economy and competition policy of Kyrgyzstan empowered to sign such agreements on behalf of Kyrgyzstan with the right to make insignificant amendments.
An agreement on the avoidance of double taxation signed between Kyrgyzstan and Kuwait was approved as well.