Ռուսաստանի Պյատիգորսկ քաղաքում, հուլիսի 23-ից փնտրում են 9-ամյա աղջկան, ում այսօր` հուլիսի 25-ին սպանված են գտել:
Նրան բռնաբարել են ու խեղդել:
Ռուսական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, հուլիսի 23-ին, տեղի ժամանակով 16:30-ի սահմաններում, 9-ամյա Անյա Պրոկոպենկոն դուրս  եկել զբոսնելու Պուշկինի փողոցում:
Արդեն հուլիսի 24-ի կեսօրին ՌԴ Քննչական կոմիտեի Պյատիգորսկի միջշրջանային քննչական բաժինը հարուցել է քրեական գործ` փոքրիկի սպանության փաստի առթիվ: Լայնածավալ որոնողական աշխատանքներ են սկսվել, որոնց միացել են ոստիկանությունը, կամավորները, կազակական ջոկատները, սակայն բոլոր ջանքերը, ցավոք, ապարդյուն են եղել:
Անյա Պրոկոպենկոյի մարմինը հայտնաբերվել է հուլիսի 25-ին Մաշուկ լեռան շրջակայքում: Այն եղել է թփի տակ` ծածկված ճյուղերով, վրան շիֆեր դրած: Երեխայի մարմինը գտել է կինոլոգը` շան հետ:
Փորձաքննությունների տվյալներով, երեխայի մահը վրա է հասել 24 ժամ առաջ: Մարդասպանը մի քանի ժամ ծանակել է փոքրիկին, ապա բռնաբարել նրան:
Ոստիկանների խոսքով, վայրը, որտեղ գտել են աղջկան, վերջին երկու օրում բազմաթիվ անգամ ստուգել են ոստիկաններն ու կամավորները: Ամենայն հավանականությամբ, մարդասպանը գիշերը անտառ է բերել աղջնակի արդեն անկենդան մարմինը` հույս ունենալով ազատվել հանցանշաններից:
Ականատեսների նկարագրությամբ կազմվել է հանցագործի ֆոտոռոբոտը, ում հետ տեսել են Անյային անհետանալու օրը:

В Пятигорске с 23 июля искали пропавшую девятилетнюю девочку. 25 июля девочку нашли убитой, следствие полагает, что ее изнасиловали и задушили.
Согласно сообщениям российских СМИ, 23 июля примерно в полпятого вечера 9-летняя Аня Прокопенко вышла погулять во дворе дома на улице Пушкинской города Пятигорска. Уже к полудню 24 июля Пятигорский межрайонный следственный отдел СУ Следственного комитета РФ по краю возбудил уголовное дело по факту убийства малышки.
Начались масштабные поиски, к которым подключилась полиция, волонтеры, казачьи дружины. Однако, все усилия, к сожалению, оказались тщетными.
Тело Ани Прокопенко было найдено 25 июля в окрестностях горы Машук. Оно было найдено под кустом, закрыто ветками и сверху завалено шифером. На ее тело наткнулся кинолог с собакой.
По данным криминалистической экспертизы, смерть ребенка наступила примерно 24 часа назад. Убийца несколько часов издевался над ребенком. Девочка была изнасилована.
По словам оперативников, место, где была найдена школьница, на протяжении двух суток неоднократно прочесывалось сотнями волонтеров и полицейских. Скорее всего, убийца ночью привез в лес уже безжизненное тело Ани, надеясь избавиться от улик.