ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Այվազյանը Վրաստանում շուտով ավարտելու է իր մեծ ռեստորանի շինարարությունը: Այդ մասին գրում է «Չորրորդ ինքնիշխանություն» թերթը:
«Շրջանառվող խոսակցությունների համաձայն` Այվազյանի «օբյեկտը» իր ծախսերով եւ շքեղությամբ մրցակից չունի Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում: Ի դեպ` երեկ հայտնի է դարձել, որ Նյու Յորքի դաշնային դատարանը 37,5 մլն դոլարի վճիռ է կայացրել ընդդեմ Վարդան Այվազյանի: Ըստ վճռում եղած նյութերի` 2006 թ. «Գլոբալ Գոլդ Մայնինգ» ընկերության դուստր ընկերություններից մեկը, որը Հանքավանի հանքավայրի լիցենզառուն էր, ենթարկվել էր կոռումպացված եւ ոչ պատշաճ պահանջների Հայաստանի բնապահպանության նախկին նախարար Վարդան Այվազյանի կողմից: Ընկերությունը տեղեկացրել է այդ իրավիճակի մասին Հայաստանի եւ Միացյալ Նահանգների համապատասխան մարմիններին»,- գրում  է «Չորրորդ ինքնիշխանությունը»:

Депутат парламента от Республиканской партии Армении Вардан Айвазян скоро завершит строительство своего большого ресторана в Грузии. Об этом пишет газета «Чоррорд инкнишханутюн».
«Согласно муссируемым слухам, «объект» Айвазяна по своим расходам и роскоши не имеет конкурентов в столице Грузии Тбилиси. Кстати, вчера стало известно, что федеральный суд Нью-Йорка вынес решение против Вардана Айвазяна на сумму 37,5 млн. долларов. Согласно материалам решения, в 2006 году одной из дочерних компаний «Глобал Голд Майнинг», которая имела лицензию на Анкаванское месторождение, были предъявлены коррумпированные требования бывшим министром охраны природы Армении Варданом Айвазяном. Компания сообщила об этой ситуации соответствующим органам Армении и Соединенных Штатов»,– пишет «Чоррорд инкнишханутюн».