ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարը բարձր է գնահատել Հայաստանում տեղի ունեցած ՀԱՊԿ-ի Արագ արձագանքման համատեղ ուժերի զորավարժությունները: Այս մասին այսօր` սեպտեմբերի 19-ին լրագրողների  հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Նիկոլայ Բորդյուժան զորավարժությունների ավարտից հետո, որոնք տեղի են ունեցել Բաղրամյանի անվան հրաձգարանում սեպտեմբերի 15-ից-19-ը:
Նրա խոսքով, շատ բան է արվել. մշակվել եւ իրականացվել են զորավարժությունների բոլոր նպատակները: «ՀԱՊԿ-ի համար շատ կարեւոր է մասնակից երկրների բանակների եւ օպերատիվ խմբերի համատեղ ուսումնառազմական խնդիրների մշակումը: Ամենագլխավորն այն է, որ նրանք կարողանան համագործակցել եւ մշակել իրենց առջեւ դրված խնդիրը»,-նշել է Նիկոլայ Բորդյուժան:
ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարի խոսքով, Հայաստանի ղեկավարությունը եւ Զինված ուժերը նույնպես բարձր են գնահատել տեղի ունեցած զորավարժությունները:
Նշենք, որ Հայաստանում սեպտեմբերի 19-ի առավոտյան ավարտվել է ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման համատեղ ուժերի  «Փոխգործակցություն-2012» զորավարժությունների ավարտական փուլը:

Генсек ОДКБ высоко оценил состоявшиеся в Армении учения КСОР ОДКБ. Об этом Николай Бордюжа заявил журналистам 19 сентября после окончания учений, которые  прошли в Армении на полигоне имени Баграмяна с 15 по 19 сентября.
По его словам, сделано очень многое, замысел учений отработан и реализован. «Для ОДКБ очень важно, что отрабатывались учебно-боевые задачи в совместных войсковых и оперативных группах стран – участниц Организации. Самое главное, что они смогли взаимодействовать и отработать поставленную задачу», - отметил Николай Бордюжа. По словам генсека ОДКБ, руководство Армении и ВС также высоко оценили состоявшиеся учения.
Отметим, что в Армении утром 19 сентября  завершился заключительный этап учений КСОР ОДКБ «Взаимодействие – 2012».