Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը` երկրի բարձրագույն ղեկավարության, զինվորականների եւ հոգեւորականների ուղկեցությամբ, այսօր` սեպտեմբերի 21-ին այցելել է Եռաբլուր պանթեոն` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 21-րդ տարեդարձի առթիվ հարգանքի տուրք մատուցելու Արցախյան ազատամարտում ընկած քաջերի հիշատակին (ֆոտոռեպորտաժ):
Սերժ Սարգսյանը եւ նրան ուղեկցող անձինք ծաղիկներ եւ ծաղկեպսակներ են դրել Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, Զորավար Անդրանիկի շիրիմներին, Զոհված ազատամարտիկների հուշակոթողին:
Նախագահին ուղեկցել են Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը,  պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը եւ այլոք:

YEREVAN. – Armenian President Serzh Sargsyan, accompanied by the country’s most senior officials, military officers and members of the clergy, on Friday visited capital city Yerevan’s Yerablur Military Pantheon, on the occasion of the 21st anniversary of Armenia’s independence, and paid his respects to the memory of the brave Armenian soldiers who fell in the Karabakh War (Photos).
Sargsyan and his entourage laid wreaths and placed flowers upon the tombs of former Prime Minister Vazgen Sargsyan and General Andranik Ozanian, and to the memorial of fallen freedom fighters.
The President was accompanied by Catholicos of All Armenians Karekin II, Nagorno-Karabakh Republic President Bako Sahakyan, Armenia’s PM Tigran Sargsyan, Defense Minister Seyran Ohanyan, FM Edward Nalbandian, and several others.