Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը շնորհավորել է իր հայ գործընկերոջը` Սերժ Սարգսյանին Հայաստան Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Analitika.at.ua-ն, շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հարգարժան Սերժ Ազատի.
Ուկրաինայի ժողովրդի անունից եւ անձամբ իմ կողմից շնորհավորում եմ Ձեզ` Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ Հայաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ հարաբերությունների  զարգացման համար կշարունակեն հիմնարար մնալ համագործակցությունը եւ փոխշահավետությունը: Վստահ եմ, որ միացյալ ջանքերով մենք կկարողանանք պահպանել ու ամրացնել մեր ժողովուրդների միջեւ առկա սերտ կապերը:
Առիթից օգտվելով` ցանկանում եմ Ձեզ, հարգարժան Սերժ Ազատի, ամուր առողջություն, երջանկություն եւ բարեկեցություն, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին` խաղաղություն, բարություն եւ զարգացում»:

President of Ukraine Viktor Yanukovych congratulated his Armenian counterpart Serzh Sargsyan on the Independence Day.
“I am confident that friendship and mutually beneficial cooperation will serve a basis for development of relations between Ukraine and Armenia in the future. I am confident that with joint efforts we will be able to preserve and strengthen traditionally close ties between our nations,” he said in a congratulatory message, Analitika.at.ua reports.
Congratulatory messages are continuing be received from across the globe in connection with the 21st anniversary of Armenia’s independence.