Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 28-ին հանդիպում է ունեցել Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակության հետ՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպմանը քննարկվել են երկու հայկական մայրաքաղաքների միջեւ կապերի հետագա խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ հսկայական ներուժ պարունակող Հայաստանի մայրաքաղաքի հետ հարաբերությունների զարգացումը մեծապես կնպաստի ոչ միայն Ստեփանակերտի, այլ նաեւ ողջ Արցախի սոցիալ-տնտեսական առաջընթացին: Այս համատեքստում Նախագահը ողջունել է Երեւանի եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանների միջեւ համագործակցության պայմանագրի ստորագրումը՝ այն որակելով իրավական անհրաժեշտ հիմք հետագա փոխգործակցության համար:
Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար Բակո Սահակյանը «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել Նորք- Մարաշ բժշկական կենտրոնի տնօրեն Լիդա Մուրադյանին:
Հանդիպմանը ներկա էին Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, առողջապահության նախարար Զոյա Լազարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT.- President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan received on Friday a delegation of the Yerevan municipality headed by Mayor Taron Margaryan.
Issues related to further deepening of ties between the two Armenian capitals were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted that expanding relations with the Armenian capitalwould substantially boost socioeconomic development of Stepanakert and the entire Artsakh [Nagorno-Karabakh]. In this context, the President welcomed the signing of a cooperation agreement between the Yerevan and Stepanakert city municipalities labeling it as a necessary legal basis for further development of cooperation.
Bako Sahakyan also handed the “Gratitude” medal to the director of the “Nork-Marash” medical center Lida Mouradyan.
Mayor of Stepanakert Suren Grigoryan, healthcare minister Zoya Lazaryan and other officials were present at the meeting.