Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 28-ին հանդիպում է ունեցել Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակության հետ՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպմանը քննարկվել են երկու հայկական մայրաքաղաքների միջեւ կապերի հետագա խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ հսկայական ներուժ պարունակող Հայաստանի մայրաքաղաքի հետ հարաբերությունների զարգացումը մեծապես կնպաստի ոչ միայն Ստեփանակերտի, այլ նաեւ ողջ Արցախի սոցիալ-տնտեսական առաջընթացին: Այս համատեքստում Նախագահը ողջունել է Երեւանի եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանների միջեւ համագործակցության պայմանագրի ստորագրումը՝ այն որակելով իրավական անհրաժեշտ հիմք հետագա փոխգործակցության համար:
Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար Բակո Սահակյանը «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել Նորք- Մարաշ բժշկական կենտրոնի տնօրեն Լիդա Մուրադյանին:
Հանդիպմանը ներկա էին Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, առողջապահության նախարար Զոյա Լազարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-карабахской республики Бако Саакян 28 сентября принял делегацию мэрии города Еревана во главе с ее руководителем Тароном Маргаряном.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе главы НКР, на встрече обсуждались вопросы дальнейшего углубления связей между двумя армянскими столицами.
Президент Саакян отметил, что развитие связей со столицей Армении, имеющей огромный потенциал, окажет существенное содействие социально-экономическому прогрессу не только Степанакерта, но и всего Арцаха. В данном контексте президент приветствовал подписание договора о сотрудничестве между мэриями Еревана и Степанакерта, посчитав это необходимой правовой основой для развития дальнейшего взаимосотрудничества.
Бако Саакян также вручил медаль «Благодарность» директору медицинского центра Норк-Мараш Лиде Мурадян за заслуги перед республикой. На встрече присутствовали мэр города Степанакерта Сурен Григорян, министр здравоохранения Зоя Лазарян, другие должностные лица.