«ՆԱՍԴԱՔՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» բորսայում այսօր՝ սեպտեմբերի 28-ին արտարժույթի առուվաճառքի գործարքներ տեղի չեն ունեցել: Պատճառը՝ դոլարի առաջարկի բարձր փոխարժեքն է: Դոլարն առաջարկվել է նվազագույնը 1դոլար/406.75 դրամ փոխարժեքով, այն դեպքում, երբ երեկվա սակարկությունների միջին փոխարժեքը 405 դրամն էր: Բանկերը պատրաստակամություն են հայտնել դոլար գնել 406.5 դրամով; Ակնհայտ է, որ առաջիկա օրերին դոլարի փոխարժեքը կբարձրանա:
Կանխիկ արտարժույթի շուկայում եւս դոլարի փոխարժեքը բարձրացել է: Փոխանակման կետերը դոլարի առքի փոխարժեքը բարձրացրել են մինչեւ 405.5 դրամ, վաճառք սկսում են 407.5 դրամից:
Forex միջազգային շուկայում եվրոն թանկանում է Իսպանիայում 2013 թ. բյուջեի հաստատումից հետո; Իսպանական կառավարությունը բյուջեում ներառել է ծախսերի կրճատման միջոցառումներ, ինչը ներդրողների մոտ եվրոյի նկատմամբ վստահություն է առաջացրել: Եվրոյի փոխարժեքն այսօր բարձրացել է մինչեւ 1.293 դոլար;
Ռուսաստանի միջբանկային շուկայում եւս ռուբլին թանկացել է դոլարի նկատմամբ: Մեկ դոլարը գնահատվում է 30.9169 ռուբլի:

На бирже  «НАСДАКОЭМЭКС Армения»  28 сентября  сделки по купле и продаже  валюты не состоялись. Причина – высокий курс  предложения доллара.  Доллар предлагался  по курсу минимум  1 доллар/ 406.75 драм, в то время , как  средний курс   вчерашних торгов  составлял 405 драм. Банки выразили готовность  покупать доллар  по 406.5 драм. Очевидно,  что на днях  курс доллара поднимется.
На рынке наличной валюты  также курс доллара поднялся. Обменные пункты  подняли курс купли доллара до 405.5 драм, продажу начинают с 407.5 драм.
На международном рынке Forex  евро дорожает после утверждения бюджета  2013 года в Испании. Испанское правительство  включило в бюджет  мероприятия по сокращению расходов, что  вызвало у инвесторов  доверие  по отношению к евро. Курс евро сегодня поднялся до 1.293 доллара.
На межбанковском рынке России также  подорожал  рубль  по отношению к доллару. Один доллар котировался по 30.9169 рублей.