Երեկ ադրբեջանական լրատվամիջոցները «տեղեկություն» էին տարածել, թե իբր Լիտվայի խորհդարանի Եվրոպական ակումբի եւ տեղեկատվական գրասենյակի կողմից հունվարի 10-ին կազմակերպած քննարկման ժամանակ, պատասխանելով Լիտվայում Ադրբեջանի դեսպանի հարցին՝ Վրաստանի ԱԳ նախարար Մայա Փանջիկիձեն ասել է, որ Ղարաբաղյան հակամարտությունը պիտի լուծում գտնի միմիայն Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության սահմաններում։
Հարցի վերաբերյալ Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարություն արված հարցմանը պատասխանեցին, որ քննարկման ընթացքում Վրաստանի արտգործանախարարը պատասխանելով հարցին, նշել է, որ Վրաստանը հարգում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, բայց դա որեւէ կերպ չի կապել Լեռնային Ղարաբաղի հետ եւ որեւէ կերպ չի հիշատակել Լեռնային Ղարաբաղը ՝ չնայած Ադրբեջանի դեսպանի համառ պնդումներին կապել այդ երկու հարցերը։
Ավելին Վրաստանի ԱԳՆ-ին մեզ տրամադրեցին այդ հանդիպման տեսագրության հղումը, որտեղ ամեն ինչ պազ երեւում է։ Ավելին, տեսագրությունից պարզ է դառնում, որ պատասխանելով Լիտվայում Հայաստանի դեսպան Արա Այվազյանի հարցին, Վրաստանի ԱԳ նախարարն ընգծել է, որ յուրաքանչյուր հակամարտություն յուրահատուկ է եւ ունի իր լուծման ճանապարհը։

Средства массовой информации Азербайджана распространили вчера «информацию» о том, что, отвечая на вопрос Чрезвычайного и полномочного посла Азербайджана в Литве, министр иностранных дел Грузии Майя Панджикидзе, в ходе обсуждения 10 января, организованного Европейской группой парламента Литвы и информационного офиса, заявила, что урегулирование карабахского конфликта возможно только в пользу территориальной целостности Азербайджана.
В министерстве иностранных дел Грузии разъяснили, что в ходе обсуждения министр иностранных дел Грузии Майя Панджикидзе отметила, что уважает территориальную целостность Азербайджана, однако не связывает c Нагорным Карабахом, она ни в коем случае не упоминала Нагорный Карабах, несмотря на настойчивость азербайджанского посла.
Более того, МИД Грузии предоставило нам видеозапись со встречи, в которой все поясняется. Более того, поясняется, что, отвечая на вопрос Чрезвычайного и полномочного посла Армении в Литве Ара Айвазяна, министр иностранных дел Грузии подчеркнула, что каждый конфликт уникален по своему роду, и имеет свои собственные пути решения.