Երեկ ադրբեջանական լրատվամիջոցները «տեղեկություն» էին տարածել, թե իբր Լիտվայի խորհդարանի Եվրոպական ակումբի եւ տեղեկատվական գրասենյակի կողմից հունվարի 10-ին կազմակերպած քննարկման ժամանակ, պատասխանելով Լիտվայում Ադրբեջանի դեսպանի հարցին՝ Վրաստանի ԱԳ նախարար Մայա Փանջիկիձեն ասել է, որ Ղարաբաղյան հակամարտությունը պիտի լուծում գտնի միմիայն Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության սահմաններում։
Հարցի վերաբերյալ Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարություն արված հարցմանը պատասխանեցին, որ քննարկման ընթացքում Վրաստանի արտգործանախարարը պատասխանելով հարցին, նշել է, որ Վրաստանը հարգում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, բայց դա որեւէ կերպ չի կապել Լեռնային Ղարաբաղի հետ եւ որեւէ կերպ չի հիշատակել Լեռնային Ղարաբաղը ՝ չնայած Ադրբեջանի դեսպանի համառ պնդումներին կապել այդ երկու հարցերը։
Ավելին Վրաստանի ԱԳՆ-ին մեզ տրամադրեցին այդ հանդիպման տեսագրության հղումը, որտեղ ամեն ինչ պազ երեւում է։ Ավելին, տեսագրությունից պարզ է դառնում, որ պատասխանելով Լիտվայում Հայաստանի դեսպան Արա Այվազյանի հարցին, Վրաստանի ԱԳ նախարարն ընգծել է, որ յուրաքանչյուր հակամարտություն յուրահատուկ է եւ ունի իր լուծման ճանապարհը։

Yesterday Azerbaijani media spread “information” that the Minister of Foreign Affairs of Georgia Maia Panjikidze, when answering to the question of the Ambassador of Azerbaijan to Lithuania during the discussion on Thursday, organized by the European group of Lithuanian Parliament and Information Office, said that the Karabakh conflict solution is possible only in favor of the territorial integrity of Azerbaijan.
The Ministry of Foreign Affairs of Georgia explained that during the discussion the Minister of Foreign Affairs of Georgia Maia Panjikidze noted that she respects the territorial integrity of Azerbaijan, however, does not bind it with Karabakh, and she did not in any way mention Nagorno Karabakh, despite the insistence of the Azerbaijani Ambassador.
Moreover, the Georgian Foreign Ministry has provided us with the video of the meeting, in which everything is evident. Moreover, it explains that when answering to the question of the Ambassador of Armenia in Lithuania Ara Aivazian, the Georgian foreign minister stressed that each conflict is unique, and has its own solutions.