«168 ժամ» թերթի տեղեկություններով, ՀԱԿ-ում որոշում է կայացվել տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում` ՏԸՀ-ներում ունեցած տեղերը չտալ նախագահի որեւէ թեկնածուի, անգամ նախագահի թեկնածու Հրանտ Բագրատյանին:
«Ըստ այդ որոշման, այդ տեղերում պետք է նշանակվեն ՀԱԿ անդամները եւ ակտիվիստները: ՀԱԿ-ում կարծում են, որ հանձնաժողովի անդամության համար պետության կողմից նրանց վճարվող 32 հազար դրամը լրացուցիչ եկամուտ կհանդիսանա ՀԱԿ անդամների համար: Քանի որ ՀԱԿ-ն ընտրություններում սեփական թեկնածու չունի, եւ ՀԱԿ հանձնաժողովի անդամները ոչ մի շարժառիթ չունեն պայքարելու ընտրակեղծիքների դեմ, նրանք կարող են աչք փակել ընտրակեղծիքների վրա, բնականաբար, լրացուցիչ վարձատրության դիմաց: Սա ուշագրավ է այն առումով, որ, օրինակ, «Ժառանգություն» կուսակցությունը, ըստ նույն տեղեկությունների, չի կարողանում լրացնել ՏԸՀ-ների անդամների սեփական տեղերը, քանի որ անհրաժեշտ թվով ներկայացուցիչներ չունի»,- գրում է «168 ժամը»:

В Армянском национальном конгрессе принято решением не предоставлять свои места в участковых избирательных комиссиях ни одному из кандидатов в президенты, даже Гранту Багратяну. Такие сведения приводит газета «168 жам».
«Согласно принятому решению, на эти места должны быть назначены члены и активисты самого АНК. В Армянском национальном конгрессе считают, что 32 тысячи драмов, выплачиваемые государством членам избирательных комиссий, для членов политического объединения станут дополнительным доходом. Поскольку у АНК на выборах нет собственного кандидата, а у членов избирательных комиссий от Армянского национального конгресса – какой-либо мотивации бороться с нарушениями и фальсификациями, они могут на все закрыть глаза – естественно, за дополнительную плату», - пишет «168 жам».