Մենք շատ լավ հասկանում ենք «Ընտրական օրենսգիրքը»,որեւէ մի կետի խախտում ընտրությունների ընթացքում չենք ունենալու: Այս մասին այսօր` հունվարի 26-ին,  «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց շահերի պաշտպանության ազգային դաշինք» իրավաբանական անձանց միության հետ հանդիպելուց հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Ես բացառում եմ որեւէ մեկ դեպք, որ կարող է քաղաքապետը, շտաբի պետը կամ մարզպետը, գյուղապետը խախտի օրենքը, մենք շատ խիստ ենք դրել եւ ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի այս ընտրություններն անցնեն օրենքի կետին համահունչ»,-ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:
Նա նշեց, որ չի հաջողվելու ի սկզբանե սեւացել եւ ցեխ շպրտել ընտրական գործընթացի վրա: Սերժ Սարգսյանի նախընտրական շտաբի ղեկավարը նաեւ շեշտեց, որ մյուս քաղաքական ուժերն էլ են պատասխանատու լավ ընտրությունների անցկացման համար, դա միայն իշխանության խնդիրը չէ:
Անդրադառնալով Հայաստանի նախագահ, թեկնածու, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի քարոզարշավին` նա նշեց, որ այն շատ լավ է անցնում, շատ անմիջական: Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով` իրենք իրենց արված գործերի եւ անելիքների մասին են խոսում, անհիմն ծրագիր չեն ներկայացրել: Նա նշեց, որ իրենց թեկնածուն անմիջապես շփվում է ժողովրդի հետ, իրենք ժողովրդի հետ շատ անկեղծ են, դահլիճային հանդիպումներ են ունենում, մարդիկ հնարավորություն են ունենում տարբեր հարցերով դիմել թեկնածուին:
Հովիկ Աբրահամյանը չկանխատեսեց, թե ինչքան ձայն կհավաքի իրենց թեկնածուն, չկարողացավ ասել նաեւ` երկրորդ փուլ կլինի, թե ոչ:

Not a single violation will be allowed during the upcoming presidential elections. This was stated at a meeting with journalists on January 26 by Armenian Parliament Speaker Hovik Abrahamyan, who is also the head of the electoral headquarters of the incumbent president and presidential nominee Serzh Sargsyan.
“I rule out any case of violation by the heads of local authorities, staff and governors. We have very strictly raised this issue, and we will do everything to make these elections conducted in accordance with articles of the Electoral Code,” Hovik Abrahamyan said.
He said that there must be no case of darkening and slinging mud at the electoral process. The head of the electoral headquarters of Serzh Sargsyan also noted that other political forces are also responsible for the election process, and it is not just a problem of the authorities.
As for the election campaign of the incumbent president, candidate for the president and leader of the Republican Party of Armenia, Serzh Sargsyan’s campaign it is going on well. The Armenian Parliament speaker has not made any predictions about how many votes Sargsyan will get and also did not express his opinion whether there will be run off.