76 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է ամերիկացի բլյուզային կիթառահար Մեջիք Սլիմը, հայտնում է Reuters-ը` վկայակոչելով  երաժշտի մենեջերին:
Մեջիք Սլիմի իսկական անունը Մորիս Հոլթ է: Նա ծնվել էր 1937թ., դաշնամուր է  պարապել, սակայն 13 տարեկանում աջ ձեռքի մատը կորցնելուց հետո կիթառահար է դարձել:  1955թ. նա մեկնել է Չիկագո, որտեղ սկսել է բաս նվագել եւ ծանոթացել բլյուզմեն Մեջիք Սեմի հետ, որն էլ դարձել է նրա ուսուցիչը, հետագայում նրա պատվին իր կեղծանունն է անվանել, գրում է gazeta.ru-ն:
Մեջիք Սլիմն առաջին ձայնագրությունը թողարկել է 1966թ., նա ունի երեսունից ավելի բլյուզային սկավառակներ: Այս տարվա հունվարին Սլիմը իր հերթական  շրջագայությունը ստիպված էր ընդհատել հիվանդության պատճառով:

Американский блюзовый гитарист Мэджик Слим скончался на 76 году жизни, сообщает агентство Reuters со ссылкой на менеджера музыканта.
Настоящее имя Мэджик Слима - Моррис Холт. Он родился в 1937 году, учился играть на пианино, но стал гитаристом после того, как в 13 лет потерял палец на правой руке. В 1955 году он уехал в Чикаго, где стал играть на басу и познакомился с блюзменом Мэджик Сэмом, который стал его учителем и потом подарил ему свой псевдоним, пишет «Газета.Ru».
Первую запись Мэджик Слим выпустил в 1966 году; всего в его багаже - более тридцати блюзовых альбомов. В январе этого года Слим был вынужден прервать очередное турне из-за болезни.