Հայաստանի գործող նախագահի քաղաքականությունը որեւէ կապ չունի ընտրությունների կեղծման հետ: Ինչ կեղծիք, եթե ընդդիմության թեկնածուն մեր քաղաքուն 47 տոկոս ձայն է ստացել: Այդ մասին հայտարարել է Քաջարանի քաղաքապետ Վարդան Գեւորգյանը` «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ հանդիպմանը:
«Ընդդիմության որեւէ թեկնածու մեզ մոտ 30 տոկոսից ավելի ձայն չի ստացել եւ չէր կարող երազել այդ մասին: Դուք ինքներդ էլ կասկածում էիք, որ անգամ երկրորդ տեղը կզբաղեցնեք: Եւ մեր քաղաքում ձեր խոշոր ընտրազանգվածը ժողովրդավարության, մեր նախագահ Սերժ Սարգսյանի վաստակն է»,- ասել է Քաջարանի քաղաքապետը:
Իր հերթին Հովհաննիսյանը հայտարարել է, թե ընտրությունների արդյունքները եկղծվել են իշխող ռեժիմի կողմից, եւ դրա համար պետք է պատասխան տան բոլորը, այդ թվում քաղաքապետերն ու Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը: «Սյունիքն ու Զանգեզուրը ոչ մեկին չեն պատկանում: Իսկ հասկանում է դա արդյո՞ք մարզպետը»:
Քաջարանի քաղաքապետի պատասխանը ռոմանտիկ էր. «Ես ասեմ ձեզ. Մարզպետը թողեց իր ապահովված կյանքը, որ ծառայի... Պարոն Խաչատրյանը շատ հարգված է ժողովրդի մեջ, նա հպարտ արծիվ է»:

YEREVAN.- Armenian president’s policy has no relation to ballot-rigging, Mayor of Kajaran said during the meeting with former presidential candidate Raffi Hovannisian.
Vardan Gevorgyan stressed that ballot-rigging is ruled out, recalling that the opposition candidate received 47 percent of votes in Kajaran.
“No candidate could even dream about getting more than 30 percent. You, personally, doubted that you will be the second. The large number of your voters in the city is a merit of democracy led by Serzh Sargsyan,” Mayor told Raffi Hovannisian.
In his turn, the opposition candidate noted that results of the elections were rigged by the ruling regime, calling to make accountable everyone, including the mayors and governor of Syunik Region Suren Khachatryan.