«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը որեւէ մեկնաբանություն չունի Գագիկ Ծառուկյան-Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանդիպման վերաբերյալ: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը: «Որեւէ մեկնաբանություն այդ հանդիպման վերաբերյալ մենք չենք տալիս, չենք մեկնաբանում, այդ թվում` «Ժառանգության» մեր գործընկերների հայտարարությունը»,- նշեց նա:
Իսկ թե երբ կկայանա հաջորդ հանդիպումը, ապա առաջին հանդիպմանը մասնակցած ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վահե Հովհաննիսյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ հաջորդ նադիպման ժամկետների վերաբերյալ որեւէ հստակ պայմանավորվածություն չկա: «Հանդիպումը չենք բացառում` նայած ինչ մակարդակով: Չեմ կարծում, թե առաջիկայում Ծառուկյան-Հովհաննիսյան հանդիպում կլինի, բայց խմբակցությունների կամ լիազորված անձանց մակարդակով որեւէ հանդիպում չեմ բացառում»,- նշեց նա` որեւէ մեկնաբանություն չանելով ԲՀԿ-ի եւ «Ժառանգության» հաղորդագրությունների վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը իր նախաձեռնությամբ հանդիպում է ունեցել Գագիկ Ծառուկյանի հետ: «Բարգավաճ Հայաստան»-ի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն` հանդիպման սկզբում փակ դռների ետեւում տեղի է ունեցել առանձնազրույց, որից հետո պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հանդիպումը շարունակել արդեն ընդլայնված կազմով:
Իսկ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի հաղորդագրությունում նշված է, որ «Գագիկ Ծառուկյանը վերահաստատեց իրենց դիրքորոշումը, համաձայն որի «Բարգավաճ Հայաստանը» եղել ու մշտապես լինելու է ժողովրդի կողքին: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց համագործակցել ստեղծված քաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու, այդ թվում արտահերթ լուծումներ առաջադրելու ուղղությամբ»:

YEREVAN. – The Prosperous Armenia Party (PAP) has no comments on the meeting between PAP leader Gagik Tsarukyan and opposition Heritage Party Chairman Raffi Hovannisian—who is declared runner-up to the winner, incumbent President Serzh Sargsyan, as a result of the presidential election that was conducted on February 18, but who claims to be the real winner in the vote—, National Assembly (NA) PAP Faction Secretary Naira Zohrabyan told Armenian News-NEWS.am.
And PAP MP Vahe Hovhannisyan, who had attended the first meeting, told Armenian News-NEWS.am that there is no clear agreement on the date for the next talk.
“We do not rule out a meeting, [but] it depends on the level. I don’t think Tsarukyan and Hovannisian will meet soon, but I do not rule out any talk on the level of [NA] factions, or authorized persons [of PAP and Heritage],” the PAP MP said.
As Armenian News-NEWS.am informed earlier, at the initiative of Raffi Hovannisian, a talk was held on March, at the PAP Central Office, with Gagik Tsarukyan. Initially, a private closed talk was held and, subsequently, it was agreed to continue the meeting with an extended format, the PAP press service had informed.
“An agreement was reached on cooperation toward surmounting the current political crisis, including offering special solutions,” the press release of Raffi Hovannisian’s campaign headquarters had stated, in its turn, in particular.