Հաշվի առնելով այն, որ Երեւանի ավագանու ընտրություններում փակ տեղամասերում քվեարկություն չի նախատեսվում, Երեւանում ընտրատեղամասերի թիվը 469-ից հասել է մինչեւ 464-ի: Այս մասին NEWS.am-ին ասել է ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը` նշելով, որ անփոփոխ է մնացել Երեւանի ընտրատածքային հանձնաժողովների թիվը` 13:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու համար 6 կուսակցություն եւ մեկ դաշինք է առաջադրվել` ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն, ՕԵԿ-ը, ՀԱԿ-ը, «Առաքելությունը», ՀՅԴ-ն եւ «Բարեւ, Երեւան» դաշինքը:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան մայիսի 5-ին, որտեղ քաղաքական ուժերը կպայքարեն Երեւանի ավագանու 65 տեղի համար: Ցուցակների գրանցումը կկատարվի մարտի 22-31-ին, նախընտրական քարոզչությունը կսկսվի ապրիլի 7-ին եւ կավարտվի մայիսի 3-ին: Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան բացառապես համամասնական ընտրակարգով:

В связи с тем, что на закрытых участках голосование на выборах в Совет старейшин столицы не предусматривается, число избирательных участков в Ереване с 469 сократились до 464. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am сообщила пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии Эрмине Арутюнян, отметив, что неизменным осталось количество окружных избирательных комиссий Еревана – 13.
Напомним, что в  Центральную избирательную комиссию Армении для участия в выборах в Совет старейшин Еревана свои пропорциональные списки представили в общей сложности 6 партий и один блок партий: Республиканская партия Армении, партии «Процветающая Армения», «Оринац еркир», Армянский национальный конгресс, «Аракелутюн», АРФ Дашнакцутюн и блок партий «Здравствуй, Ереван».
Отметим, что выборы в Совет старейшин Еревана пройдут 5 мая: политические силы будут бороться за 65 мест. Регистрация  списков состоится до 31 марта. Предвыборная агиткампания начнется 7 апреля и завершится 3 мая, 4 мая – день тишины. Выборы проводятся только по пропорциональной системе. Партия-победительница сможет назначить мэра.