Ապրիլի 3-ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Իրանի արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռամին Մեհմանփարաստին։
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ հաստատված բարիդրացիական հարաբերությունները եւ նշել, որ տարբեր մակարդակներով փոխայցելությունները նպաստում են փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Ռամին Մեհմանփարաստը տեղեկացրել է, որ իր այցելությունը բավականին հագեցած էր, եւ տեղի ունեցած բովանդակալից հանդիպումների ժամանակ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել հայաստանյան եւ իրանական լրատվամիջոցների միջեւ համագործակցության հաստատման վերաբերյալ։
Հանդիպմանը կարեւորվել է Հայաստանի եւ Իրանի ԱԳՆ-երի միջեւ պարբերական խորհրդակցությունների անցկացումը:
Տարածաշրջանային խնդիրների քննարկման ենթատեքստում նախարար Նալբանդյանը բարձր է գնահատել ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ Իրանի հավասարակշռված դիրքորոշումը։

YEREVAN. – Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian on Wednesday received Ramin Mehmanparast, the official representative of the Iranian Ministry of Foreign Affairs.
Nalbandian gave a high assessment to relations between Armenia and Iran, and noted that mutual visits contribute to the development of cooperation, Armenian MFA press service informed Armenian News-NEWS.am.
In his turn, Mehmanparast informed that his visit to Armenia was quite hectic and, during the talks, agreements were reached with respect to establishing cooperation between the media of Armenia and Iran.
The interlocutors underscored the holding of consultation meetings between the MFAs of the two countries.