Նախօրեին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ակնարկել էր առաջիկայում կառավարության կազմում երկու նախարարի փոփոխության մասին: «Հիմա երկու նախարար որ փոխվի, դա էակա՞ն փոփոխություն է, թե՞ ոչ»,-ասել էր նա լրագրողներին:
ՀՀԿ աղբյուները «Ժողովուրդ»-ին տեղեկացրին, որ Աբnահամյանի ակնարկած երկու նախարարներից մեկը ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանն է, մյուսը՝ ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը: Մեր տեղեկություններով՝ Վ. Գաբրիելյանն ինքն այլեւս չի ցանկանում պաշտոնավարել, քանի որ հոգնել է նախարարի կարգավիճակից:
Իսկ Ա. Հարությունյանի հարցն այլ է. ըստ «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների՝ նրանից դժգոհություն կա: Ու հիմա նա ակտիվորեն հանդիպում է տա8բեր շրջանակների՝ խնդրելով զբաղվել իր լոբբինգով: Հարությունյանին պաշտոնանկ անելու լուրը ՀՀԿ-ից ո՛չ հերքեցին, ո՛չ էլ հաստատեցին՝ ասելով, որ նման հարց դեռ չեն քննարկել:

YEREVAN. – Following the recent session of the executive body of the ruling Republican Party of Armenia (RPA), National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan had hinted about a change of two ministers in the next Government, Zhoghovurd daily reports.
“The RPA sources informed Zhogohovurd that one of the two ministers Abrahamyan hinted is Finance Minister Vache Gabrielyan, [and] the other [is] Nature Protection Minister Aram Harutyunyan. According to our information, Gabrielyan himself no longer wishes to hold [this] office because he is tired of [his] status as minister.
But the matter of Harutyunyan is different. According to the sources of Zhoghovurd, there is dissatisfaction with him and, now, he is actively meeting with a variety of circles, asking [them] to engage in [his] lobbying. [But] RPA neither denied nor confirmed the news about dismissing Harutyunyan, [and] said they have not yet discussed such matter,” Zhoghovurd writes.