Հայտնի շոումեն, հաղորդավար Մարկ Սաղաթելյանի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց առողջապահության նախարարության գլխավոր անեսթեզիոլոգ Անատոլի Գնունին: «Նրա մոտ հայտնաբերվել է գլխուղեղի հեմատոմա, ինչը սուր լեյկոզի առկայության հետեւանք է»,-ընդգծեց նա՝ հավելելով, որ սուր լեյկոզը կարող է տարբեր պատճառներ ունենալ: Գնունու խոսքով՝ այս պահին բժիշկները պայքարում են Մարկ Սաղաթելյանի կյանքի համար:
Նրա հարազատներից մեկը, որը նույնպես հիվանդանոցում է գտնվում, հայտնեց, որ երեկ Մարկն իրեն վատ է զգացել, ատամնացավ եւ արյունահոսություն է սկսվել, ջերմությունն է բարձրացել, որից հետո նա դիմել է բժշկի:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ հուլիսի 30-ին, Մարկ Սաղաթելյանը ծանր վիճակում շտապ տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն: Նրա մոտ ախտորոշվել է սուր լեյկոզ տրոմբոհեմորագիկ սինդրոմ, գլխուղեղի արյունազեղում: Մարկ Սաղաթելյանը ծանր վիճակում գտնվում էր վերակենդանացման բաժանմունքում:
Մեր տեղեկություններով, նա այս գիշեր պետք է մեկներ Գերմանիա՝ բուժզննում անցնելու համար, սակայն նրա առողջական վիճակի վատթարացման պատճառով այցը հետաձգվել է:

Состояние армянского шоумена, известного телеведущего Марка Сагателяна оценивается как крайне тяжелое. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил главный анестезиолог Министерства здравоохранения Армении Анатолий Гнуни. «У него обнаружена гематома головного мозга, что является следствием наличия острого лейкоза», - подчеркнул Гнуни, добавив, что острый лейкоз может иметь разные причины. По его словам, в настоящее время врачи борются за жизнь Марка Сагателяна.
Одна из родственниц телеведущего, которая также находилась в больнице, сообщила, что вчера Марк Сагателян почувствовал ухудшение в состоянии здоровья, у него было кровотечение, зубная боль и повышение температуры, вследствие чего он обратился к врачу.
Отметим, что Марк Сагателян 30 июля в тяжелом состоянии был госпитализирован в медицинский центр «Наири». В медцентре «Наири» сообщили, что у Сагателяна диагностирован острый лейкоз. Он находится в отделении реанимации. По имеющимся сведениям, ночью Сагателян должен был отправиться в Германию на медобследование, однако из-за ухудшения состояния здоровья поездка была отложена.