94-ամյա ամերիկացի Ֆրեդ Ստոբուախը դարձել է կիթառով երգերի կատարման մրցույթի հաղթող՝ երգելով իր հանգուցյալ կնոջ մասին: Մրցույթը հայտարարել էր Իլինոյիսի Green Shoes ստուդիան,որի պայմանների համաձայն մասնակիցներեը պետք է տեսագրեին YouTube կայքի համար տեսահոլովակ , իսկ համապատասխան աշխատանքի հղումը ուղարկեին կազմակերպիչներին:
Ստուդիայի ղեկավարությունը զարմացել էր , երբ հղման փոխարեն ստացել էր ծրար, որում եղել էր ամերիկացի թոշակառուի կողմից գրված Oh Sweet Lorraine երգի բառերը: Ձեռագիր նամակին Ֆրեդ Ստոբուախը կցել էր նաեւ նամակ, որում մանրամասն նկարագրել էր իր պատմությունը:
Տարեց տղամարդը խոստովանել էր, որ ինքը երաժիշտ չէ, սակայն երազում է, իր բանաստեղծության հիման վրա երգ գրեն: Ինչպես գրում է Իլինոյիսի 94-ամյա բնակիչը Oh Sweet Lorraine անվամբ ստեղծագործությունը նվիրել է նախորդ տարի վախճանված իր կնոջը: Նրա պատմությունից հետեւում է, որ իր ապագա կնոջ հետ ծանոթացել է 1938 թ-ին, եւ այդ պահից ի վեր չի բաժանվել : «Դա ամենագեղեցիկ աղջիկն էր, ում երբեւէ ես հանդիպել էի:Մենք միասին երջանիկ 75 տարիներ ենք անցկացրել» ,- հայտնել է Ստոբաուխը, հաղորդում է «Ինտերնովոստին»:
Մրցույթի կազմակերպիչներին այնքան էր հուզել տարեց այրի տղամարդու պատմությունը, որ որոշել են օգնել նրան եւ երգ են ձայնագրել: Ստեղծագործությունը համացանցում հիթ է դարձել՝ մի քանի օրվա ընթացքում ունենալով ավելի քան 160 հազար դիտում:

94-летний американец Фред Стобуах одержал победу в конкурсе на лучшее исполнение песни под гитару, спев о своей покойной супруге. Конкурс объявила студия Green Shoes из Иллинойса, по условиям которого участникам необходимо было записать видеоролик для YouTube, а ссылку на свою работу отправить организаторам.
Администрация студия пришла в удивление, когда вместо ссылки на интенрнет-ролик им вручили большой конверт, в котором был текст песни Oh Sweet Lorraine, написанный американским пенсионером. К рукописному тексту Фред Стобаух приложил письмо, в котором подробно описал свою историю.
Пожилой мужчина признался, что не является музыкантом, но мечтает, чтобы его стихи были положены на музыку. Как написал 94-летний житель Иллинойса, композиция Oh Sweet Lorraine посвящена его супруге, которая скончалась в прошлом году. Из его рассказа следует, что со своей будущей женой он познакомился в 1938 году, с тех самых пор пара не расставалась. «Это была самая красивая девушка, которую я когда-либо встречал. Я прожил с ней счастливо 75 лет», - поведал Стобаух, сообщает «Интерновости».
Организаторы конкурса были настолько тронуты историей немолодого вдовца, что решили помочь ему,  и записали песню. Композиция стала хитом Интернета, набрав за несколько дней более 160 тысяч просмотров.