«Գրանդ Քենդի» գործարանում սեպտեմբերի 25-ի լուսադեմին բռնկված հրդեհը դեռ չի մարվել։ Ոտքի է հանվել մայրաքաղաքի ամբողջ հրշեջ տեխնիկան։ ԱԻՆ-ի փրկարար վարչության պետ, գնդապետ Մուշեղ Ղազարյանը լրագրողներին ասել է, որ քաղաքապետի հանձնարարությամբ դեպքի վայր են ուղարկվել նաեւ քաղաքապետարանի տրամադրության տակ գտնվող հրշեջ մեքենաները։ Գործարանի տարածք անընդհատ ժամանում են հրշեջ մեքենաները, ներսում կա նաեւ շտապօգնության մեքենա, ոստիկաններ: Գործարանի տարածքը շրջափակված է, լրագրողներին թույլ չեն տալիս մոտենալ նույնիսկ դարպասին. որեւէ տեղեկություն չեն տրամադրում: Տարածքում հավաքվածները կարծիք հայտնեցին, որ գուցե հրդեհի ծավալները ավելի մեծ են, քան ներկայացվում են:
Մուշեղ Ղազարյանը լրագրողներին տեղեկացրել է, որ հրդեհը հիմնականում տեղայնացվել է, եւ այժմ իրենք պայքարում են տանիքի հրդեհի դեմ։ Ընդհանուր առմամբ, այրվել է 1800 քառակուսի մետր տարածք։ Հրդեհի հետեւանքով տուժողներ չկան: Հրդեհն այնքան ուժգին է, որ ծուխը երեւում է հարակից թաղամասերից:
Ի դեպ, NEWS.am-ի թղթակցին տարածքում աշխատող անձինք հայտնեցին, որ տարիներ առաջ էլ հրդեհ էր բռնկվել նույն ընկերության ծխախոտի արտադրամասերից մեկում:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 25-ին, ժամը 06.57-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երեւանի Մասիսի փողոցի թիվ 31 հասցեում գտնվող «Գրանդ Քենդի» ՓԲԸ-ի տարածքում: Ըստ նախնական տվյալների՝ հրդեհը բռնկվել է երկհարկանի շենքի առաջին հարկի ստվարաթղթի արտադրամասում:

Пожар, возникший утром 25 сентября на кондитерской фабрике «Гранд Кенди» в Ереване, все еще не потушен. Мобилизована вся пожарная техника столицы. Начальник Спасательной службы МЧС Армении, полковник Мушег Казарян сообщил журналистам, что решением мэра на место происшествия выехали и пожарные машины, находящиеся в ведении мэрии.
На территории завода есть также машина «скорой помощи» и полицейские. Территория заблокирована, журналистам не разрешают подойти даже к воротам, не предоставляют никакой информации.
Мушег Казарян сообщил журналистам, что пожар в основном локализован, и они сейчас борются с огнем на крыше. В общей сложности сгорела территория в 1800 кв. м. Пострадавших нет. Пожар настолько сильный, что дым можно увидеть из прилегающих кварталов. Кстати, люди, работающие на территории, сообщили корреспонденту Новости Армении – NEWS.am, что несколько лет назад тоже был пожар в одном из цехов по производству сигарет.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, на территории фабрики по производству кондитерских изделий «Гранд Кенди» в Ереване вспыхнул пожар. Сигнал о возгорании на фабрике, расположенной по адресу Масиса 31, поступил в 06:57 в среду. По предварительным данным, пожар произошел в цехе по производству картона, расположенном на первом этаже двухэтажного здания.