Ադրբեջանի անդամակցությունը Եվրասիական  եւ Մաքսային միություններին, ինչպես եւ ինտեգրման  այլ ձեւերը հստակ քննարկումների առարկա են, հայտարարել է ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարար Ալեքսեյ Ուլյուկայեւը, փոխանցում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
«Անդամակցության բոլոր ձեւերը քննարկելի են եւ բաց: Այստեղ ոչ մի արգելք չկա: Կարծում եմ, որ այս համաձայնագրերում Ադրբեջանի մասնակցությունը  տրամաբանական կլինի»,- հայտարարել է Ուլյուկայեւը:
Նա հիշեցրել է, որ Ադրբեջանն օգտվում է ԱՊՀ ազատ առեւտրի ռեժիմից: «Սակայն պետք է առաջ շարժվել: Եվրասիական տնտեսական միությունը միայն ազատ առեւտրի շուկա չէ: Այստեղ հաշվի են առնվում նաեւ ծառայությունների մատուցումը, ներդրումները, աշխատուժը, ինչը նշանակում է բիզնեսի պաշտպանություն», - նշել է նախարարը:

Russian minister said Azerbaijan's integration in Eurasian Economic Union or Customs Union is a topic for discussion just as other ways of integration.
“All forms of integration are being discussed and are open. There are no barriers. I think Azerbaijan's participation in the agreements would be logical,” said Aleksey Ulyukayev, Minister of Economic Development.
He recalled that Azerbaijan has a free trade regime within CIS, but the country can move forward.
“Eurasian Economic Union is not simply a free market. Services, investments, labor force, are taken into account, which means business is protected,” he added.