Վրաստանի ԱԳ նախարարությունը, ինչպես նաեւ այդ երկրում Ադրբեջանի դեսպան Ազեր Հուսեյնը հրաժարվել են մանրամասներ հաղորդել Վրաստանի ԱԳՆ-ում կայացած հանդիպումից, ուր դեսպանը կանչվել է Բաքվի օդանավակայանում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ:
Ադրբեջանակն եւ վրացական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ադրբեջանցի դիվանագետը Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունից հեռացել է առանց մեկնաբանություններ տալու:
Ավելի վաղ Բաքվի օդանավակայանում տեղի ունեցած միջադեպի առիթով Վրաստանի ԱԳՆ-ն նոտա էր հղել Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին: «Ադրբեջանում մեր դեսպանատունը խնդրին միացել է այն բանից հետո, երբ տվյալ իրադարձության հանդեպ սկսել են լայն հետաքրքրություն ցուցաբերել: Լրատվամիջոցները մեզ բազմաթիվ հարցեր են ուղղել, եւ երբ հարցը Վրաստանի քաղաքացու մասին է, առավել եւս՝ խորհրդարանի անդամի, Վրաստանի դեսպանությունը եւ ԱԳՆ հյուպատոսական բաժինը պարտավոր են պարզել իրավիճակը: Դրա հետ կապված հյուպատոսն ու փոխհյուպատոսը մեկնել են Ադրբեջան, որպեսզի պարզեն, թե ինչի հիման վրա են տարածվում այդ լուրերը»,- հայտարարել է Վրաստանի ԱԳ նախարար Մայա Փանջիկիձեն:
ԱԳ նախարարը նշել է, որ հաշվի առնելով հակասական եւ իրար բացառող տեղեկությունները, Վրաստանի արտգործնախարարությունը սկսել է իրավիճակը պարզել բոլոր ուղղություններով:
Միջադեպը հետաքննելու համար Բաքու է մեկնել վրացական «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքի նկարահանող խումբը:
Խոսքը Բաքվի օդանավակայանում վրաց պատգամավորներ Իրմա Նադիրաշվիլին եւ Զուրաբ Ջափարիձեին խուզարկելու փաստն է: Որոշ տեղեկությունների համաձայն, «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության պատգամավորները 1 մլն դոլար էին փոխադրում:

МИД Грузии, как и посол Азербайджана в этой стране Азер Хусейн, отказываются сообщать детали встречи в МИД Грузии, куда посол был вызван в связи с инцидентом в бакинском аэропорту.
Как передают азербайджанские и грузинские СМИ, азербайджанский дипломат покинул внешнеполитическое ведомство Грузии без комментариев.
Ранее в связи с инцидентом в бакинском аэропорту МИД Грузии направило ноту в МИД Азербайджана. «Наше посольство в Азербайджане подключилось к вопросу после того, как к этому событию был проявлен широкий интерес. К нам поступило множество вопросов со стороны медиа и когда вопрос касается гражданина Грузии, тем более члена парламента, посольство Грузии и Консульский департамент МИД обязаны разобраться в ситуации. В связи с этим консул и вице-консул отправились в Азербайджан, чтобы выяснить, на каком основании распространились слухи», - заявила глава МИД Грузии Майя Панджикидзе.
Как отметила министр иностранных дел, ввиду противоречивой и взаимоисключающей информации, внешнеполитическое ведомство Грузии приступило к выяснению ситуации по всем направлениям.
Для расследования инцидента в Баку прибыла съемочная группа грузинского телеканала «Рустави 2».
Речь идет о задержании и обыске в бакинском аэропорту грузинских депутатов Ирму Надирашвили и Зураба Джапаридзе. По некоторой информации, депутаты от «Единого национального движения» перевозили 1 миллион долларов.