Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը սեպտեմբերի 8-9-ը չի այցելի Հայաստան, քանի որ  Հայաստանի՝ ԵՏՄ անդամակցության հարցերի քննարակումը տեղափոխվել է նախագահների դաշտ եւ կքննարակվի Մինսկում հոկտեմբերի 10-ին կայանալիք ԵՏՄ անդամ երկրների նախագահների հանդիպմանը: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 1-ին, մի քանի լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Պայմանավորվածություն կար, որ վարչապետերը այցելեին Հայաստան, եւ այդ գործառույթն իրականացնեինք: Հիմա տեղափոխվել է նախագահների դաշտ: Հոկտեմբերի 10-ին, ինչպես գիտեք, Նազարբաեւը հայտարարել է, նախագահները հավաքվելու են Մինսկում»,-ասաց վարչապետը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարել էր, որ սեպտեմբերի 8-9-ին նախատեսվում է Ռուսաստանի վարչապետի այցը Հայաստան:

Russian Federation Prime Minister Dmitry Medvedev will not visit Armenia on September 8 and 9, since the discussion of Armenia’s Eurasian Economic Union (EaEU) accession-related matters has been transferred to the presidents’ domain, and it will be discussed at the meeting of the EaEU member states (Russia, Kazakhstan, and Belarus), which will be held on October 10 in Belarusian capital city Minsk.
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan told the abovementioned to several reporters on Monday.
“There was an agreement that the PMs [of the EaEU member states] would visit Armenia and we would carry out that function. [But] now, it has been transferred to the presidents’ domain.
“As you know, [Kazakhstan President Nursultan] Nazarbayev announced that the presidents will assemble on October 10 in Minsk,” the Armenia PM said.