Հունիսի 15-16-ը Հայաստանի եւ Արաբական Պետությունների Լիգայի միջեւ ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակներում խորհրդատվություններ իրականացնելու նպատակով աշխատանքային այցով Երեւանում էր գտնվում Արաբական պետությունների լիգայի պատվիրակությունը, որը ղեկավարում էր կազմակերպության Եվրոպայի եւ արաբա-եվրոպական համագործակցության վարչության պետ Ֆարիս Աբդալ-Քարիմը։
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանի, ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում նշվել է, որ արաբական աշխարհի հետ հարաբերությունների հետագա ամրապնդումն ու ընդլայնումը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնայնություններից է, եւ հենց այդ պատճառով որոշում է կայացվել արաբական երկրներում Հայաստանի նոր դիվանագիտական ներկայացուցչություններ հիմնելու վերաբերյալ:
Կողմերը պայմանավորվել են պարբերական շփումների միջոցով շարունակել համագործակցությունը միջազգային կազմակերպություններում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ։

On June 15-16, a delegation of the League of Arab States headed by the Director of the Europe and Arab Cooperation Department, Arab League, Envoy of the Arab League Secretary-General Amb Faris Abdul Karim, was on a working visit to Armenia.
The delegation held meetings with Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Rustamyan and RA Deputy Foreign Minister Arman Kirakosyan, the RA Foreign Office press service informed NEWS.am.
The Armenian side stated the expansion of ties with the Arab League is one of Armenia’s foreign policy priorities. This accounts for the opening of Armenian diplomatic missions in Arab states.
The sides agreed to intensify the cooperation within international agencies through regular contacts.